EVİ BASIP ‘ELLER HAVAYA’ DİYE BAĞIRMIŞLAR

Çorlu’da atık ve hurda toplayan Afganistan uyruklu 5 kişi ile kaldıkları eve tüfeklerle baskın yapan biri Afgan, 4 kişi arasında silahlı çatışma çıktı. Afgan uyruklu Atıkule Nare’nin hayatını kaybettiği olayla ilgili olarak gözaltına alınan zanlılar ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece kasten öldürme ve gasp suçundan tutuklandı.
10.08.2018
726 kez okundu

Olay, Silahtarağa Mahallesi Fidanlık Sokak üzerinde önceki gün meydana geldi. İlçede 'çekçek' tabir edilen arabalarla atık ve hurda toplayan Afganistan uyruklu 5 kişinin kaldığı eve, ellerinde tüfeklerle E.Z., O.Z., B.E. ve Afgan uyruklu M.B. girip, rastgele ateş açtı. İki grup arasında silahlı çatışma çıktı. Evde bulunan Afgan uyruklu Atıkule Nare, vücuduna isabet eden saçma ve mermilerle olay yerinde yaşamını yitirdi, 4 arkadaşı yaralandı. Silahlı saldırganlar polis tarafından yakalanmasının ardından gözaltına alındı.

ELLER HAVAYA DİYE BAĞIRMIŞLAR
Polisin kısa sürede yakaladığı E.Z., O.Z., B.E. ve Afgan uyruklu M.B.’nin emniyette sorguları tamamlandı. Olayın görgü tanıklarının da ifadeleri ile zanlıların sabah eve geldiklerinde , “Eller havaya” diye bağırdıkları ve daha sonra ise ateş etmeye başladıkları belirtildi. Zanlılar arasında birinin asker olduğu ve izine geldiği, birliğine teslim olmak üzereyken polis tarafından yakalanıp gözaltına alındığı bildirildi. Evde bulunan yaralı ve ölen Afganlı’ya ait cep telefonlarını alıp kaçtıkları belirtilen zanlılar geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Burada “kasten adam öldürme ve gasp” suçundan mahkeme tarafından tutuklanan dört zanlı yine geniş güvenlik önlemleri altında Tekirdağ Cezaevi’ne gönderildi. Yaralı olarak hastanede tedavisi devam eden Afgan uyruklu M.K.’nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu ifade edildi.
Beycan KORKMAZ