"Ergene Nehri"

ERGENE’NİN SU SEVİYESİ YÜKSELDİ

Kırklareli’nde yağmur ve karın etkisiyle Ergene Nehri'nin su seviyesi yükseldi. Vatandaşlar tedirgin olurken ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

ÇORLU DERESİ RENGARENK

Ergene Nehri’nin bir kolu olan Çorlu Deresi bu kez de gri akmaya başladı. Çevredeki fabrikalardan deşarj edilen kirli atıklarla griye boyanan derede Tekirdağ İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri ...

KİRLİ SU SALAN FABRİKADA İNCELEME

Çerkezköy’de, bıraktığı atıklarla Ergene Nehri'nin bir kolu olan Çorlu Deresi'nin 'kırmızı' akmasına neden olduğu öne sürülen geri dönüşüm fabrikasında inceleme yapıldı, tesislerde atık bırakılıp bıra...

KIRMIZI AKAN DERENİN RENGİ NORMALE DÖNDÜ

Ergene Nehri'nin Çerkezköy kesiminde kırmızı akan suyun rengi normale dönerken, atığı dereye verdiği tespit edilen işletme hakkında adli ve resmi işlemler başlatıldı.

BU NEHRİN TEMİZ AKMASI LAZIM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergene Nehri’nin temizlenmesi için yeni parlamentoya yeniden önerge vereceklerini söyledi.

ERGENE NEHRİ TAŞTI

Edirne'nin Meriç ilçesinde Ergene Nehri'nin aşırı yağışların ardından taşması sonucu yaklaşık 110 bin dönüm tarım arazisi sular altında kaldı.

ÇORLU DERESİ’NİN DEBİSİ YÜKSELDİ

Ergene Nehri’nin kolu olan ve Tekirdağ’ın Ergene ile Çorlu ilçelerini birbirinden ayıran Çorlu Deresi’nde su seviyesi yükseldi.
Mestan Özcan
FİRMA REHBERİ
Enerji
Bilişim
Tekstil