ESNAF AKTEPE’DEN DERTLİ

Çorlu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Turnalar Otomotiv işletmecisi Murat Turna, yaklaşan seçimler öncesi esnaf ile bir araya gelerek, istek ve taleplerini dinledi.
05.03.2018
2363 kez okundu

11 Mart Pazar Günü Çorlu Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda yapılacak olan Çorlu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı seçimi öncesi başkan adayı Murat Turna, Çorlu esnafının nabzını yoklayarak istek ve taleplerini dinledi. Başkan adayı Turna ve yönetim kurulu üyelerine en çok da esnafın yaşadıkları sıkıntılara çözüm üretemeyen yönetim ile karşı karşıya olduklarını ve kendilerine destek verilmediğini aktardı. Başkanlığa seçildiği takdirde her zaman esnaf ile iç içe olarak sıkıntılarına çözüm arayacağını aktaran Turna, genç ve dinamik bir kadro ile yola çıktıklarını ve asla mücadele etmekten vazgeçmeyeceklerini aktardı.
AKTEPE’YE TEPKİLER BÜYÜYOR
11 Mart Pazar günü kongrenin yapılacağı bilgisi edinen esnafa 2 Mart Cuma akşamından itibaren kongrenin 5 Mart Pazartesi günü yapılacağı mesajları atılmasına tepki gösteren esnaf, “Feyzullah başkan bunca sene bu odaya başkanlık yaptı. Hangi esnaf Pazartesi günü iş yerini kapatıp oy kullanmaya gelecek. Yangından mal kaçırır gibi seçime gitmek ne demek? Ne korkusu var?” diyerek atılan mesajlara tepki gösteriyor.
SALTANAT YIKILIYOR MU?
Çorlu Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda gerçekleştirilen kongreye imza atmaya gelen esnaflar da isyan ederek, “Pazartesi günü neyin seçimi bu? İşlerimizi bırakıp koca gün burada oy kullanmak için mi bekleyeceğiz? Böyle seçim olmaz” dedi. Katılımın az olması ve yeterli çoğunluğun sağlanamaması ile ilgili olarak seçimler 11 Mart Pazar gününe alındı. Yaşanan bu olay sonrasında Feyzullah Aktepe’ye tepki gösteren esnafın aklına 15 yıl yöneticilik 30 yıl da başkanlık saltanatının son bulacağını getirdi.

SEÇİMLER İPTAL EDİLDİ
Seçimlerin yapılması için 2 Mart Cuma akşamından itibaren üyelere mesaj atan Aktepe’nin yoğun çabalarına rağmen Pazartesi günü yapılan kongrede yeterli çoğunluk sağlanamadığı için seçimler 11 Mart Pazar gününe ertelendi. Seçimlerin yapılabilmesi için üyelere sandığa gelmesi konusunda mesaj atan Aktepe, “Odamızın çok değerli üyeleri, karşı rakip liste bugün genel kurulun olmaması ve sizleri etkilemek için kapıdan ve mesaj sistemi ile sizlere mesaj atıyorlar. Bunu ciddiye almayın. Gelip oyununuz kullanınız” dedi. İkinci bir mesajında ise Aktepe, “Rakip liste genel kurulun iptal olduğu konusunda mesaj atıyor. Lütfen dikkate almayınız. Tüm oda üyelerimizi genel kurula bekliyoruz” dedi.
ESNAF TEPKİ GÖSTERDİ
Yaşanan bu olayla sonunda Çorlu Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı üyeler, işlerini bırakıp seçime katılmayarak Aktepe’nin bu tutumuna tepki gösterdi. Esnafın bu tepkisi sonrasında Aktepe’nin ciddi bir oy kaybı yaşaması bekleniyor.
Tutku AKBAŞ