ESEN’İN KATİLİNE MÜEBBET HAPİS

Çorlu’da geçtiğimiz yıl 11 Nisan’da tartıştığı kız arkadaşı Esen Dülger’i (26) başından ve boynundan silahla vurarak ölümüne neden olan katil zanlısı Bekir Y. (32) müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
09 10 2019
751 kez okundu

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında meydana gelen olayda tartıştığı erkek arkadaşı tarafından tabancayla başından vurularak öldürülen Esen Dülger’in katil zanlısı olarak gözaltına alınan ve olay tarihinden bu yana tutuklu olarak yargılanan Bekir Y. için mahkeme heyeti kararını verdi.
Çorlu 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına olayda hayatını kaybeden ve tabutunun üzerine konulan duvakla son yolculuğuna uğurlanan Esen Dülger’in yakınları ve avukatları ile katil zanlısı olarak yargılanan Bekir Y.’nin avukatları katıldı.
Tarafları son kez dinleyen ve kararını açıklayan mahkeme heyeti Esen Dülger’in katil zanlısı Bekir Y.’yi müebbet hapis cezasına mahkum etti. Mahkeme heyeti sanığa ayrıca ruhsatsız silah taşımak suçundan da 1 yıl 6 ay hapis cezası verdi.
OLAYIN GEÇMİŞİ
İddiaya göre, kız arkadaşı Esen Dülger ile buluşup birlikte yemek yiyen Bekir Y. daha sonra kiralık olduğu kaydedilen otomobile kız arkadaşını da alarak gece saatlerinde dolaşmaya çıkmış, ilk anda belirlenemeyen bir nedenden dolayı ikili arasında başlayan tartışma üzerine Bekir Y. otomobili Emlak Konutları mevkii Önerler yolu üzerinde boş bir araziye çekmiş, ikili arasında tartışma burada da devam edince, Bekir Y. yanında taşıdığı tabancayla Esen Dülger adlı genç kadına iki el ateş etmişti.
Kurşunlardan biri kafasına diğeri de boynuna isabet eden Esen Dülger olay yerinde hayatını kaybederken Bekir Y. öldürdüğü kız arkadaşını ve kiralık olduğu belirlenen otomobili olay yerinde bırakarak kaçmıştı.


Levent  SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600