ERGENE’DE HAFTANIN SPOR PANORAMASI

Ergene’de farklı lig kategorilerinde bulunan futbol takımları hafta sonu birbirinden güçlürakipleri ile maç yaptı. Oynanan müsabakalarda futbol takımları Ergene ilçesini en iyi şekildetemsil etti.
04 12 2019
333 kez okundu

Tekirdağ Süper Amatör Ligi Mehmet Karatepe sezonunda mücadele eden Ergenegücü Ulaşspor haftayı 1 puan ile kapatırken aynı grupta bulunan bir diğer Ergene temsilcisi Vakıflar Güvenspor ise haftayı puansız kapadı.
Tekirdağ Süper Amatör Ligi Mehmet Karatepe sezonu 11. Haftasında Ergene temsilcisi Ergenegücü Ulaşspor ligde namağlup lider olan Kapaklıspor ile maç yaptı. Kapaklı deplasmanında oynanan müsabaka 0-0’lık skorla sonuçlanırken Ergene temsilcisi lideri koltuğundan etti. Grupta bulunan bir başka Ergene temsilcisi Vakıflar Güvenspor ise Muratlı Belediyespor’a 5-0 gibi farklı skorla mağlup olarak haftayı puansız kapadı.

HAFTAYI PUANSIZ KAPADILAR
Tekirdağ 1. Amatör Ligi B grubunda bulunan Ergene temsilcileri Sağlıkspor Hayrabolu Belediye Gençlik ve Spor takımına 4-2, Esenspor ise Çerkezmüsellim Spor Kulübüne 2-1 mağlup olarak haftayı puansız kapadılar.

PLAY OFF’LARA KALMAYI GARANTİLEYECEK
Grupta bulunan bir başka Ergene temsilcisi Ergene Kırkgöz Gençlikspor ise kendisi gibi ligde play off’lara kalma yarışında bulunan Hürriyet Yıldız Gençlik ve Spor takımıyla maç yaparken Ergene temsilcisi sahadan 2-1 galip ayrıldı. Önümüzdeki hafta Büyük Çınarlıspor ile kendi sahasında maç yapacak olan Ergene Kırkgöz Gençlik Spor Kulübü bu müsabakadan galibiyet ile ayrılması durumunda ligin bitimine son bir hafta kala play off’lara kalmayı garantilemiş olacak.

Onur ŞEKER

 

 

Whatsapp
google_160x600