ERGENE’DE HAFTANIN SPOR PANORAMASI

Ergene’de farklı lig kategorilerinde bulunan futbol takımları hafta sonu birbirinden güçlü rakipleri ile maç yaptı. Oynanan müsabakalarda futbol takımları Ergene’yi en iyi şekilde temsil etti.
06 11 2019
138 kez okundu

Tekirdağ Süper Amatör Ligi Mehmet Karatepe sezonunda mücadele eden Ergenegücü Ulaşspor ve Vakıflar Güvenspor ligin 7. Haftasında ilk 3 puanlarını aldı. Tekirdağ 1. Amatör Ligi B Grubu’nda da Esenspor ve Ergene Kırkgöz Gençlik Spor Kulübü karşılaşmış olduğu rakiplerini mağlup ederek hanelerine 3 puanı yazdırdı.
Tekirdağ Süper Amatör Ligi Mehmet Karatepe sezonunda mücadele eden Ergenegücü Ulaşspor ligin 7. Haftasında Sağlamtaşspor ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Müsabakadan Ergene temsilcisi 2-0’lık galibiyet ile ayrıldı. Grupta bulunan bir diğer Ergene temsilcisi Vakıflar Güvenspor ise ligden çekilen Ergene temsilcisi Ahimehmet Gençlik Spor ile maç yapmadan hanesine 3 puanı yazdırdı.
ESENSPOR ÇIKIŞINI SÜRDÜRDÜ
Tekirdağ 1. Amatör Ligi B grubunda ligin 8. Haftasında Ergene derbisi yaşanırken, Esenspor ve Sağlıkspor karşı karşıya geldi. Esenspor rakibi Sağlıkspor’u 3-0 ile geçerek son haftalardaki galibiyet serisini sürdürdü. Maçta Esenspor adına golleri Hasan (2) ve Barış attı. Sağlıkspor Sedat Üste ile bir penaltıdan yararlanamayarak düşüşünü sürdürdü. Esenspor aldığı bu galibiyet ile puanını 14’e yükselterek play-off’lara kalma yolunda önemli bir adım attı. Sağlıkspor iyi oynadığı oyunları puanlara yansıtamayarak 7 puanda kalınca play-off’lara yükselme şansı başka bahara kaldı.
Grupta bulunan bir diğer Ergene temsilcisi Ergene Kırkgöz Gençlik Spor Kulübü ise Hayrabolu Belediye Gençlik Spor takımı ile karşılaşırken mücadele Ergene Kırkgöz Gençlik Sporun 2-0’lık galibiyeti ile son buldu.
Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600