ERGENE’DE HAFTANIN SPOR PANORAMASI

Ergene ilçesini farklı futbol liglerinde temsil eden spor kulüpleri geçtiğimiz hafta yine birbirinden güçlü takımlarla maç yaptı.
18 12 2018
374 kez okundu

Ergene’de haftanın spor panoramasında Tekirdağ Süper Amatör Liginde bulunan Ergene temsilcisi Ergenegücü Ulaşspor ligin 12. haftasında kendi sahasında Muratlı Belediyespor’u konuk etti. Ulaş sahasında oynanan müsabakayı Ergenegücü Ulaşspor 2-1 kazandı. Ergenegücü Ulaşspor bu galibiyet ile 21 puana ulaşarak ligde 6. sırada yer aldı.
Tekirdağ 1 Amatör Ligi B Grubu’nda bulunan Misinlispor haftayı BAY olarak kapatırken, grubun diğer temsilcisi Vakıflar Güvenspor’da ligden çekilen Tekirdağ Gençlik Gücüspor takımı ile maç yapmadan hanesine 3 puanı yazdırdı. Gruptaki bir başka Ergene temsilcisi Esenspor ise ligin 13. haftasında Hayrabolu Belediye Gençlik ve Spor takımı ile karşı karşıya geldi, Hayrabolu’da oynanan müsabaka 1-1’lik sonuçla tamamlandı.
1. AMATÖR C GRUBU’NDA DURUM
Tekirdağ 1. Amatör Ligi C Grubu’nda ise ligin birinci sırasında bulunan Ergene temsilcisi Ahimehmet Gençlikspor ligin ikinci sırasında bulunan Kızılpınarspor ile karşı karşıya geldi. Kızılpınar deplasmanında oynanan müsabaka Kızılpınarspor’un 3-1’lik üstünlüğü ile sona erdi. 3 puanı alan Kızılpınarspor Ahimehmet Gençliksporla puanını eşitledi ve 24 puana ulaştı. Gruptaki diğer Ergene temsilcileri Sağlıkspor Çerkezgücüspor’u 6-2, Ergene Kırkgöz Gençlik Spor Kulübü ise Çerkezköy 1923 Gençlikspor takımını 3-0 yendi.
3. LİG 1. GRUP’TA DURUM
Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 1. Grup’ta bulunan Ergene temsilcisi Ergene Velimeşespor ligin son haftasını maç oynamadan (BAY) kapattı. 3. Lig’de hafta sonu oynanan müsabakalar ile ilk yarı sona ererken ligin ikinci yarısında futbol müsabakaları 20 Ocak tarihinde başlayacak. Ligin ikinci yarısının ilk maçında Ergene Velimeşespor kendi sahasında Erbaaspor’u konuk edecek.
Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600