ERGENE’DE BAYRAM COŞKUSU YAŞANDI

Yaşanan pandemi süreci nedeniyle buruk bir şekilde geçen ve resmi bayramlaşma programının düzenlenmediği Kurban Bayramı’nda, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ilçenin çeşitli mahallelerinde ikamet eden vatandaşları evlerinde maske ve mesafe kurallarına uygun biçimde ziyaret ederek bayramlarını kutladı.
04 08 2020
351 kez okunduErgene’nin sevgi kenti olduğunun altını çizen ve Ergene’de ikamet eden vatandaşların bayramını kutlayarak çocuklara oyuncak ile bayram harçlığı veren Başkan Yüksel, sabah namazını Velimeşe Mahallesi’nde yer alan Velimeşe Merkez Camii’nde kıldıktan sonra toplu bayramlaşmalar olmadığı için vatandaşları evlerinde ziyaret ederek 7’den 70’e Ergenelilerle sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları çerçevesinde bir araya gelerek bayramlarını kutladı. Bayram süresince hasta ziyaretlerinde de bulunarak geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Yüksel bayramda hayatını kaybeden vatandaşların cenazelerine de katılarak yakınlarına başsağlığı diledi.
Kurban Bayramı süresince tedbir alarak vatandaşların bayramı sorunsuz geçirmeleri için mesai harcayan Ergene Belediyesi personelinin de bayramını kutlayan ve çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Yüksel kurban kesim alanlarını da inceleyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
PANDEMİ ŞARTLARI GÖZ ÖNÜNDE TUTULDU
Kurban Bayramı vesilesi ile Sağlık ve Yeşiltepe Mahalleleri başta olmak üzere Ergene’nin hemen her mahallesine pandemi şartlarını da göz önünde bulundurarak ziyaretler yaptıklarını kaydeden Başkan Yüksel, “Sevgi kenti Ergene’de biraz yarım biraz eksik de olsa vatandaşlarımızla bir arada olmaya gayret ettik. Vatandaşlarımızın elini sıkamasak, büyüklerimizin ellerinden öpemesek de gözlerinin için bakarak sevgiyi, mutluluğu gördük ve bu mutluluğa ortak olduk. Ergene mutluluğunun daim olması için Ergene Belediyesi olarak her zaman ve her durumda çalışmalarımızı sürdürüyoruz, sürdürmeye de devam edeceğiz. Hangi mahallemiz için her ne söz verdiysek hepsini bir bir yerine getireceğiz. Bu konuda bizlere güvenen ve desteklerini esirgemeyen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600