EREĞLİ BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Marmara Ereğlisi Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısı Belediye Başkanı İbrahim Uyan başkanlığında gerçekleştirildi.
04.01.2019
231 kez okundu

Meclis toplantısında Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın önerisiyle Şehit yakınları, gaziler ve engellilerden su faturalarına yansıyan ilçe belediyesi katı atık bedeli ücreti kaldırıldı. Yoklama ve açılışın yapılmasıyla başlayan meclis toplantısında gündem maddelerine ek olarak Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın şehit yakınları, gaziler ve engellilere yönelik önerisi meclis gündemine alındı. Meclis toplantı salonunda yapılan Ocak ayı meclis toplantısında 6 gündem maddesi ve gündeme ek olarak Başkan Uyan’ın verdiği önerge görüşüldü.
OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ
Meclis toplantısında 1- Denetim Komisyonu Üye Seçimi, 2- İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 24.12.2018 tarihli yazıları ile sözleşmeli personel çalıştırılması, 3-) Meclis üyesi huzur hakkı, 4) Meclisin 1 ay tatil edilmesi, 5-) Zabıta Memuruna ödenecek fazla mesai, 6-) İhtisas komisyonlarına havale edilen evrakların görüşülmesinin ardından Başkan Uyan’ın şehit yakınları, gaziler ve engellilerden katı atık bedelinin alınmamasına yönelik verdiği önerge oy çokluğu ile kabul edildi.
Uyan’ın önerisiyle kabul edilen maddeye göre şehit yakınları, gaziler ve engellilerden su faturalarına yansıyan ilçe belediyesi katı atık bedeli ücreti alınmayacak.


Ahmet Can AYDIN