ENGELLİLER HAFTASI KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Keşan’da kortej yürüyüşü düzenlenerek farkındalığa dikkat çekildi.
11 05 2019
280 kez okundu

Tugay Komutanlığı Konutu önünden başlayan Kortej yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı’nda sonra erdi. Yürüyüş sonrasında engelli dernekleri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Keşan Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Emine Sönmez konuştu.


BİZLERE SAHİP ÇIKIN
Engelliler ve aileleri olarak her yıl yaşadıkları sorunlarını ve isteklerini, sosyal zorluklarını, geçinme zorluklarını gündeme getirdiklerini ifade eden Sönmez, “Dertlerimize derman bulmaya çalışıyoruz. Derman bulabildik mi? Derman olmaya çalışılıyor, kabul ediyoruz ancak yeterli değil. Engelliler olarak birey olarak kabul edilmek, sosyal çevremize kavuşarak toplumda yerimizi almak istiyoruz. Lütfen elimizden tutun ve bize sahip çıkın. Engelli aileleri gerçekten çok zor durumda. Çocuklarımızı bizlerden sonra sokaklarda bırakmayın. Değerli yetkililer, iş adamları ilçemize böyle bir merkez kazandırmak için hep birlikte çalışalım” dedi.


SORUNLARI DİNLEDİLER
Bu programın ardından Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Nergiz Mustafapaşa, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, İŞKUR Keşan Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Yazıcı, engelli dernekleri ile bir araya gelerek engellilerin sorunlarını dinledi ve yapılabilecekler hakkında görüş alışverişinde bulundu.


Erdi KURU

Whatsapp
google_160x600