ENGELLİ ASKERLER VATAN İÇİN YEMİN ETTİ

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Engelliler Haftası programı çerçevesinde Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen “Temsili askerlik uygulaması ve yemin töreni” programına katıldı.
17 05 2019
489 kez okundu

Başkan Yüksel’in yanı sıra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Garnizon Komutan V. Gürcan Sezengöz, Cumhuriyet Başsavcısı Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş da törende yerini aldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan törende, sancak kıt’ası ve tören bölüğünün yerini alması ve J. Teğmen Levent Atar tarafından andın anlamının açıklanmasının ardından engelli askerlerimizin yemin törenine geçildi.
TERHİS BELGELERİNİ BAŞKAN YÜKSEL VE PROTOKOL ÜYELERİ VERDİ
J.Er Mahmut Türüdü’nün ‘Yüreğimin Sesi’ şiirini seslendirdiği ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Başkanı Rukiye Güneş’in konuşması ile devam eden program yemin töreni ve protokol üyelerinin terhis belgelerini takdimi ile sona erdi.


Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600