EN BÜYÜK ÇAĞDAŞLAŞMA HAMLEMİZ KUTLU OLSUN

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve aynı tarihlerde kutlanan Kızılay haftası dolayısıyla birer kutlama mesajı yayınladı.
28 10 2020
195 kez okundu

Türk Milleti’nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 97. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.
Milletimizin bağımsızlık konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde kazanılan Kurtuluş Savaşımız, millet, vatan ve istiklâl sevgisini milli irade kavramına dönüştüren onurlu bir mücadeledir.
Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresi, getirdiği yenilikler ve atılımlar ile Türk Milletine yeni ufuklar açmış, ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantımıza bir dinamizm getirerek tarihimizin en büyük çağdaşlaşma hamlesi olmuştur.
Türkiye Cumhuriyeti, her geçen gün güçlenen, gelişen kurum ve kuruluşlarıyla muasır medeniyetler üzerine çıkma ülküsünü gerçekleştirmek için emin adımlarla yürümektedir.
İstiklal Mücadelesindeki başarımızı nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, bugün de önümüze çıkabilecek engelleri aynı duyguyla aşacağız. Tüm badireleri atlattığımız gibi, bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisini birlik ve beraberlik duygularımızla yeneceğiz. Yeter ki koronavirüsle birlikte mücadele etmeye; maske, sosyal mesafe, el hijyeni kurallarına riayet etmeye devam edelim.
Bu vesileyle, Cumhuriyet Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, gazilerimizi, canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
152 YILLIK İYİLİK TİMSALİ: KIZILAY
Savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım etmek arzusundan doğan Türk Kızılayı; 1868 yılından günümüze kadar özverili ve etkili bir şekilde yürüttüğü hizmetleriyle dünyanın saygın yardım kuruluşlarının başında yer almaktadır.
Türk Kızılay’ı ülkemizde ve tüm dünyada yüce dinimiz İslam’ın değerlerini ve insan haklarını referans alarak doğal afetlerde, savaşların yaşandığı anda ve sonrasında zor duruma düşmüş insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırarak 152 yıldır dünyada iyiliğin timsali olmaktadır.
Milletimiz için aynı zamanda bir övünç vesilesi olan Kızılay, milletimizin paylaşma ve dayanışma duygularından güç alarak savaşta, doğal afetlerde ve diğer koşullarda zorluk yaşayan insanların yanında olmaya dün olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Bizler de,  maddi imkanlarımızın elverdiği ölçüde Kızılay’a bağışta bulunalım, sağlık durumumuz kan vermeye uygunsa Kızılay Kan Bağışı Noktalarına kanımızı verelim.
Koronavirüs hastalığından iyileşmiş vatandaşlarımız, Kızılay’a kanlarını bağışlayıp koronavirüse yakalanan ve kan plazması kritik durumda olan vatandaşlarımızın “immun plazma tedavisi” görmelerine vesile olarak iyileşmelerinde etkin bir rol oynayabilirler. Amerika Gıda ve İlaç İdaresi’nin (FDA) önerdiği bu tedavi, ülkemiz başta olmak üzere birçok ülkede uygulanmaktadır. Koronavirüse yakalandıktan sonra birtakım tedavi yöntemleri var ancak asıl önemli olan virüse yakalanmamaktır. Bu yüzden koronavirüs tedbirlerine uymaya, maske, sosyal mesafe, el hijyeni kurallarına riayet etmeye devam edelim. Rehavete kapılmayarak koronavirüsle birlikte mücadele etmeye devam edelim.
Bu vesileyle, insanların acısını önleyerek ve hafifleterek insanlık adına büyük görevler üstlenen Türk Kızılayı çalışanlarının ve destekleyen hayırseverlerimizin nezdinde bütün vatandaşlarımızın “Kızılay Haftası”nı kutluyor, bu faaliyetlerin yürütülmesinde emeği geçen tüm hayırseverlerimize en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.
Onur ŞEKER

 

Whatsapp
google_160x600