EMNİYET BELEDİYEYE BELEDİYE DE EMNİYETE CEZA KESTİ !!!

07.09.2018
1765 kez okundu
zafer.alpaslan@devrim.com.tr

Yıllardır Çorlu Belediyesi, Çorlu Emniyet Müdürlüğü'ne araç kiralıyor ve bunu da belediye bütçesinden karşılıyordu. Çorlu Belediyesi bu ödemeyi yaparken babasının hayrına yapmıyor TEDES (Mobese Sistemi) üzerinden kesilen cezalardan %30 pay alıyordu. Gazetemizin edindiği bilgilere göre Çorlu Belediyesi kiralama tarihi geldiğinde Çorlu Emniyeti'ne kiralama olayından vazgeçtiklerini ve sözleşmeyi yenilemeyeceklerini bildirdi. Belediyenin bu tavrı kamuoyunda merak uyandırdığı için gazete olarak bu konuyu derinlemesine araştırdık. Neden bu araç kiralamasından vazgeçildi ? Hem %30 cezalar üzerinden pay alacaksın hem de devletin kolluk gücüne araç kiralamayarak emniyeti mağdur edeceksin. Araştırmalarımızda edindiğimiz bilgilere göre kamuoyunda konuşulan iki tane iddia var.
1.İddialardan birincisi Çorlu Belediyesi'nin mobese kameralarını daha çok yaygınlaştırarak ceza gelirlerini arttırmak istemesi. Emniyetin ise buna karşılık olarak ülkenin bulunduğu şartlardan dolayı vatandaşın üzerine daha fazla gitmek istememesi.
2.Diğer bir iddia ise daha çarpıcı. Eski CHP Çorlu İlçe Başkanı (kurultay delegesi) İsmail Akar ve belediye başkan yardımcısı Serhad Çatalkaya'nın bundan birkaç ay önce içinde bulundukları araçla bölge trafik müdürlüğü ekiplerince yapılan rutin kontrol sırasında aracı kullanan İsmail Akar'ın alkollü olduğu trafik polisleri tarafından tespit edilmesi. Araç içinde bulunan Serhad Çatalkaya'nın ise belediye başkan yardımcısı olduğunu ve görevli memurdan bu durumun görmezden gelinmesini istemesi. Fakat görevli memurun kimseye ayrıcalık yapamayacağını ve bu durumun kanuna aykırı olduğunu söylemesi ve cezayı keserek İsmail Akar'ın ehliyetine el koyması. Bunun üzerine belediyeyi yöneten yapının "Emniyet bize ceza keserse bizde emniyete bu şekilde ceza keseriz" dediğinin iddia edilmesi.
Bu iki iddia doğru ise uzun yıllardır Çorlu'yu nasıl bir kafanın yönettiğinin belgesidir. 81 ilin birçoğundan büyük bir bütçeye sahip olan Çorlu Belediyesi'ni düşürdükleri durum ortadadır. Büyükşehirden kendine ayrılan payı senenin ortasında tüketmiş saçma sapan arayışlara girmiş bir yapıyla karşı karşıyayız. Burası babanızın çiftliği değil. Halktan alınan vergilerle oluşan bütçenizi devletin kolluk güçlerinden esirgeyemezsiniz. Taşeron firmalara para var müteahhite para var kendi aldığınız aylıklar zamanında ödeniyor ama devletin kolluk gücüne gelince para yok. Toplayın kendinizi bu saatten sonra bu halkı kandıramayacaksınız !!!