EL ÜRÜNLERİ SATIŞ SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ

Malkara Belediye Akademisi’nde düzenlenen ücretsiz kurslara katılan kadınlar,Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen El Ürünleri Satış Sergisi’nde kendilerinin ürettikleri ürünleri sergilerken, vatandaşlar sergiye büyük ilgi gördü.
13.03.2018
289 kez okundu

Hayat Boyu Öğrenme sloganıylaaçılan, ücretsiz el sanatları kurslarına katılan kadınlar kursların açıldığı günden bu yana hem yeni beceriler öğrenip hem de yaptıkları ürünlerden elde ettikleri satışlarla aile ekonomilerine katkıda bulunmaktalar.Üreten kadına her zaman önem veren Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 8 Mart gibi anlamlı bir günde de kadınlara güzel bir olanak sağladı. Böylelikle Başkan Yurdakul’un büyük önem verdiği üreten kadınlar, El Ürünleri Satış Sergisi’ndeki stantlarda satışa sundukları ürünlerden elde ettikleri gelirle aile ekonomilerine katkıda bulundular.
Malkara Belediyesi Başkan Vekili Nuran Başkütük, Belediye Başkan Yardımcısı Bahaettin Cömert ve Tekirdağ Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem KarauzTarar’ın da yer aldığı El Ürünleri Satış Sergisi’ne programından dolayı katılamayan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Nuran Başkütük aracılığıyla hem sergiye katılan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı hem de tüm kursiyerleri başarılarından dolayı tebrik etti.
YURDAKUL’A TEŞEKKÜR
Belediye Akademisi’nde kadınlara yönelik verilen takı tasarımı, ahşap boyama, kadın üst giyimi ve mefruşat kurslarına katılan kadınlar da kendilerine sunulan imkânlardan dolayıBelediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a teşekkür ettiler.
Erdi KURU