EĞİTİM VE SAĞLIK KURUMLARINA BÜYÜK DESTEK

‘Sevgi Kenti’ sloganıyla Ergene’nin hiçbir mahallesini bir diğerinden ayırmadan hizmet götüren Ergene Belediyesi ilçedeki eğitim ve sağlık kurumlarına da bakım, onarım ve çevre düzenlemesi hizmeti sunuyor.
19 09 2020
340 kez okundu

Yeni tip koronavirüs ile mücadele çalışmaları kapsamında ilçede yer alan camiler, okullar ve sağlık tesislerini periyodik aralıklarla dezenfekte eden maske ve dezenfekte malzemelerini ulaştıran Ergene Belediyesi okullar ve sağlık tesislerine de desteğini sürdürüyor.
Ergene’nin her mahallesine birini diğerinden ayırmadan hizmet götürdüklerini ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene’nin çeşitli mahallelerinde boş arsalarında biriken yer yer vatandaşların şikayetlerine de konu olan ve yangın riski taşıyan kurumuş ot ve çalıları iş makinelerinin de yardımıyla temizliyoruz. Bunun dışında ilçemizdeki tüm sağlık ocakları ve okulların bahçelerinde de personelimiz tarafından aynı temizlik, bakım ve düzenleme işlemi yapılıyor. Sağlık tesisleri ve okulların bahçesinde yaptığımız çalışmaların yanı sıra boya badana ihtiyaçlarını da gideriyoruz. Belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, okullar, sağlık ocakları, camiler ve diğer kamu kurumlarından gelen talepleri değerlendirerek yerine getirmeye gayret ediyoruz. Eğitimden, sağlığa, altyapıdan üst yapıya kadar Ergene’nin her köşesinde, her alanda imzamız var.” dedi.

Ahmet Can AYDIN

Whatsapp
google_160x600