DOBRUCALI 7. KEZ GÜVEN TAZELEDİ

S.S. Çorlu Koordine Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi`nin 2017 hesap yılı Olağan Genel Kurulu Yeni Sanayi Sitesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Mevcut kooperatif Başkanı Zeki Dobrucalı güven tazeleyerek 7. kez oy birliği ile başkanlığa seçilirken kurulda işletme kooperatifine geçilmesi kararı alındı.
12.06.2018
695 kez okundu

Toplantı için gerekli çoğunluğun sağlandığından gündemin 2. Maddesi olan Divan Heyetinin oluşturulmasına geçildi. Divan Başkanlığı için verilen önerge ile Divan Başkanlığına Hüseyin Başaran, kâtip üyeliklere ise İbrahim Ören ve Cengiz Örün seçildi. Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan S.S. Çorlu Koordine Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi`nin 2017 hesap yılı Olağan Genel Kurulunda kooperatif ortaklarına tanıtım filmi izletildi. Ardından Yönetim Kurulu üyesi Ali Çimen tarafından Yönetim Kurulu Yıllık Çalışma Raporu okundu. 31 Aralık 2017 tarihli Bilanço ve Gelir Tablosu Mali Müşavir Hikmet Düzgören tarafından okunarak her iki maddede oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin 6. Maddesi gereğince görüşülen Yönetim ve Denetim Kurulu oy çokluğu ile genel kuruldan güvenoyu alırken 7. Maddede ise aylık ücret ve huzur hakları oy birliği ile kabul edildi.

YAPI KOOPERATİFİNDEN İŞLETME KOOPERATİFİNE GEÇİLDİ
S.S. Çorlu Koordine Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi`nin 2017 hesap yılı Olağan Genel Kurulu`nun önemli gündem maddelerinden biri olan İşletme Kooperatifine geçilmesi konusu oy çokluğu ile kabul edilirken genel kurul sonunda Zeki Dobrucalı Başkanlığındaki Yönetim Kurulu Mehmet Özçelik, Serkan Erçili, Ali Çimen, Ali Ocak, Necmi Turna ve Ekrem Camcaz isimlerinden oluştu. Denetim Kuruluna ise Dilaver Biler, Fikret Dündar ve Mehmet Hacıoğlu seçildi.
DOBRUCALI`DAN TEŞEKKÜR
Gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Dobrucalı genel kurula katılan ortaklara teşekkürlerini iletirken; “Genel Kurulumuz sonucunda yapı kooperatifinden işletme kooperatifine geçme kararı aldık. 7. kez şahsımı başkanlığa seçen tüm genel kurul üyelerimize ve ortaklarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Onur ŞEKER