DİNİ ALAN-YEŞİL ALAN KONUSU TARTIŞMA YARATTI

Çorlu Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda Hatip Mahallesi’nde bulunan dini alanın yeşil alana dönüştürülmesi konusu AK Parti Grubu’ndan “Red” aldı.
02.01.2019
336 kez okundu

Çorlu Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı, gündem maddeleri görüşülerek Meclis Salonunda yapıldı. Toplantıda İmar Komisyonun mevzuat değişikliği yaptığı Hatip Mahallesinde bulunan 2 bin 800 m2 alanın tamamının yeşil alana çevrilmesi AK Parti Grubu tarafından red oyu aldı. Bölgede bulunan dini alanın da yeşil alan olarak dahil edilmesini istemediklerini belirten AK Parti Çorlu Belediyesi Meclis Üyesi Serkan Erçili, bölgede başka bir dinin alanın olmadığını ve ilerleyen 5-10 yıllık süre zarfından bu alana ihtiyaç olacağının altını çizdi. Erçili, “AK Parti Grubu olarak bölgenin dini alan kalmasını istiyoruz. Çünkü Çorlu çok göç alan bir ilçe ve bölge olarak da gelişen bir alan. Şu an bin m2 olsa da yine dini alan olarak kalmasını istiyoruz. Dini alanın etrafı komple yeşil alan. İlerleyen zamanlarda bu alana ihtiyaç olabilir.”dedi.


BÖLGEDE CAMİİ İHTİYACI ŞİMDİLİK YOK
Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt da , “İlerleyen zamanlarda ihtiyaç olduğundan bu alanda çalışma yapabiliriz. Bin m2 de camii yapılamayacağı için ilerleyen zamanlarda uygun bir parsel üzerinde düzenleme yapılabilir. Konuştuğumuz yer tarlalık alan. Vakti geldiğinde yeniden konuşuruz. Büyükşehir belediyemize görüş olarak gidecek ve orada değerlendirilecektir.”dedi.


Tutku AKBAŞ