DEĞERLERİMİZE SARILALIM

Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Feti Pehlivan, son günlerde gündemi meşgul eden resmi nikahı imamların da kıymasıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Pehlivan açıklamasında şu sözleri kaydetti: “Biz yıllardır hep teferruat ve şekillerle uğraşıp zaman kaybettik. Durum ortada. Muhim olan nikahı kimin  kıydığı değil, o nikah akdiyle oluşan evliliğin devamıdır. Toplumda huzuru yakalamak için, toplumun ana çekirdeği olan aileyi baştan inşa etmemiz gerekir. Bizi biz yapan değerlerimize sımsıkı sarılmaktan başka çaremiz yok. Nikahı şuan belediye başkanları ve nüfus müdürleri ile vekalet verdikleri memurlar kıymaktadır. O vakit imamlar da devlet memuru olması hasebiyle bu resmi nikahı onların kıymasında bir beis yoktur. Esasen tartışacağımız konu nikah kıyana değil, nikahı kıyılana bakmamız gerekmektedir.”
50 BİN’E YAKIN ÇOCUK VAR
Günümüzde eğitim, sağlık, konut, ulaşım ve benzeri gibi günlük en temel ihtiyaçlarında yaşadıkları ekonomik güçlüklerin, toplumun en temel direnç noktası olan aileyi tehdit altına soktuğunu Pehlivan, medya ve kadın konusundaki büyük tahribatı şöyle ifade etti:  “Kadın bedeni reklam, tanıtım, sözde sanat, eğlence alanlarında pazarlama metası haline getirilmiştir. Medya aracılığı ile yürütülen küresel algı trendleri; seküler ve ahlak dışı unsurları sürekli gündem yaparak doğallaştırıp insanların yaşam algılarını ifsat etmektedir.” Milletimizin huzur ve saadet kaynağı ve temeli olan ailenin temeline dinamit olan boşanmalar ve nedenlerine de dikkat çeken Pehlivan şöyle konuştu: “602.000 evlenme olurken 200.000 boşanma başvurusundan 131 bin’i boşanma ile gerçekleşmiştir. TÜİK boşanma sebeplerini; aldatma, aldatılma, içki ve kumar, dayak/kötü muamele, saygısız davranma, sorumsuz ve ilgisiz davranma, yüz kızartıcı suç, çocuk olmaması vb. nedenler başlığında toplamıştır. Boşanma oranları muhafazakâr ya da laik yaşam tarzı yaşayanlarda farklı değildir.” 
Yurtlarda 50.000’e yakın kimsesiz, bakımsız, muhtaç çocuk barınmaktadır. Bu çocukların % 95’inin anne ya da babası veya anne-babası var olduğu halde özellikle boşanma sebebiyle yurtta kalmaya mecbur bırakılmışlardır.” teşhisini yapan Pehlivan, bu konuda yaşanan istismara değindi.
CİNSEL ÖZGÜRLÜK DEĞİL, NİKÂH!
Pehlivan ,“Post-modern feminizmin ‘toplumsal cinsiyet eşitliği ya da adaleti’ politikalarının desteklenmesinden vazgeçilmelidir.” Kendisinin yarı yaşındaki kişilerle sevgili adı altında gayrimeşru hayatlar medya tarafından özendirilirken, nikahın tartışılması ilginçtir” dedi Aile içi sorunların çözümü için “Hakemlik Müessesesi” modelinin hukukta bir metot olarak uygulanmasını isteyen Pehlivan, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, politik kadın yaklaşımlarından ziyade merhamet ve adalet ekseninde aileyi koruyucu politikalar üretmelidir. Her türlü müstehcen neşriyat ve yayınların durdurulması ve izinlerinin iptal edilmesi gerekmektedir. Ahlaki dejenerasyonu yaygınlaştıran genelevlerin derhal kapatılması gerekmektedir.” uyarısında bulundu. Pehlivan ,en önemli kısmını ise yaşanılan bu büyük sorunlara karşı önleyici ve rehabilite edici tedbir ve çözüm yolları oluşturuyor.: “Önce ahlak ve maneviyat düsturu ile devleti ve toplumun tüm katmanlarını kapsayan topyekûn bir manevi kalkınma programı hazırlanması gerekmektedir.” Kısır tartışmalarla gündemi meşgul etmek yanlıştır. Geleceimizin inşası ailenin inşasıyla başlar” sözlerini kaydetti. Müjde İRFAN

 

Etiketler:
Feti Pehlivan

Diğer Haberler

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Tekirdağ’da faaliyet gösteren oto pazarına yönelik, polis ekipleri tarafından uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadı.
TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Ergene’de İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Oleik Ayçiçeği tanıtımı yapılıp, Tarla Günü düzenlendi.
8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 8.'si düzenlenen Çorlu Belediyesi Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı.
TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, MEY Tekirdağ İçki Fabrikası ve Şarköy İçki Fabrikası’nın son durumu ile Büyükşehir Belediyesi’nin güncel çalışmaları hakkında basın toplantısı gerç...
Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirip Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşadıkları bölgelere dönen gurbetçiler, Kapıkule’de 4 kilometre kuyruk oluşturdu. Sağanak yağışın altında Kapıkule’den çıkış y...
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster
FİRMA REHBERİ
Tekstil
Yapı - İnşaat