DEĞERLERİMİZE SARILALIM

Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Feti Pehlivan, son günlerde gündemi meşgul eden resmi nikahı imamların da kıymasıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
12.08.2017
265 kez okundu

Pehlivan açıklamasında şu sözleri kaydetti: “Biz yıllardır hep teferruat ve şekillerle uğraşıp zaman kaybettik. Durum ortada. Muhim olan nikahı kimin  kıydığı değil, o nikah akdiyle oluşan evliliğin devamıdır. Toplumda huzuru yakalamak için, toplumun ana çekirdeği olan aileyi baştan inşa etmemiz gerekir. Bizi biz yapan değerlerimize sımsıkı sarılmaktan başka çaremiz yok. Nikahı şuan belediye başkanları ve nüfus müdürleri ile vekalet verdikleri memurlar kıymaktadır. O vakit imamlar da devlet memuru olması hasebiyle bu resmi nikahı onların kıymasında bir beis yoktur. Esasen tartışacağımız konu nikah kıyana değil, nikahı kıyılana bakmamız gerekmektedir.”
50 BİN’E YAKIN ÇOCUK VAR
Günümüzde eğitim, sağlık, konut, ulaşım ve benzeri gibi günlük en temel ihtiyaçlarında yaşadıkları ekonomik güçlüklerin, toplumun en temel direnç noktası olan aileyi tehdit altına soktuğunu Pehlivan, medya ve kadın konusundaki büyük tahribatı şöyle ifade etti:  “Kadın bedeni reklam, tanıtım, sözde sanat, eğlence alanlarında pazarlama metası haline getirilmiştir. Medya aracılığı ile yürütülen küresel algı trendleri; seküler ve ahlak dışı unsurları sürekli gündem yaparak doğallaştırıp insanların yaşam algılarını ifsat etmektedir.” Milletimizin huzur ve saadet kaynağı ve temeli olan ailenin temeline dinamit olan boşanmalar ve nedenlerine de dikkat çeken Pehlivan şöyle konuştu: “602.000 evlenme olurken 200.000 boşanma başvurusundan 131 bin’i boşanma ile gerçekleşmiştir. TÜİK boşanma sebeplerini; aldatma, aldatılma, içki ve kumar, dayak/kötü muamele, saygısız davranma, sorumsuz ve ilgisiz davranma, yüz kızartıcı suç, çocuk olmaması vb. nedenler başlığında toplamıştır. Boşanma oranları muhafazakâr ya da laik yaşam tarzı yaşayanlarda farklı değildir.” 
Yurtlarda 50.000’e yakın kimsesiz, bakımsız, muhtaç çocuk barınmaktadır. Bu çocukların % 95’inin anne ya da babası veya anne-babası var olduğu halde özellikle boşanma sebebiyle yurtta kalmaya mecbur bırakılmışlardır.” teşhisini yapan Pehlivan, bu konuda yaşanan istismara değindi.
CİNSEL ÖZGÜRLÜK DEĞİL, NİKÂH!
Pehlivan ,“Post-modern feminizmin ‘toplumsal cinsiyet eşitliği ya da adaleti’ politikalarının desteklenmesinden vazgeçilmelidir.” Kendisinin yarı yaşındaki kişilerle sevgili adı altında gayrimeşru hayatlar medya tarafından özendirilirken, nikahın tartışılması ilginçtir” dedi Aile içi sorunların çözümü için “Hakemlik Müessesesi” modelinin hukukta bir metot olarak uygulanmasını isteyen Pehlivan, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, politik kadın yaklaşımlarından ziyade merhamet ve adalet ekseninde aileyi koruyucu politikalar üretmelidir. Her türlü müstehcen neşriyat ve yayınların durdurulması ve izinlerinin iptal edilmesi gerekmektedir. Ahlaki dejenerasyonu yaygınlaştıran genelevlerin derhal kapatılması gerekmektedir.” uyarısında bulundu. Pehlivan ,en önemli kısmını ise yaşanılan bu büyük sorunlara karşı önleyici ve rehabilite edici tedbir ve çözüm yolları oluşturuyor.: “Önce ahlak ve maneviyat düsturu ile devleti ve toplumun tüm katmanlarını kapsayan topyekûn bir manevi kalkınma programı hazırlanması gerekmektedir.” Kısır tartışmalarla gündemi meşgul etmek yanlıştır. Geleceimizin inşası ailenin inşasıyla başlar” sözlerini kaydetti. Müjde İRFAN

 

Etiketler:
Feti Pehlivan