CÜNEYT YÜKSEL: VEKİL ÇOK BÜYÜK İMAR YOLSUZLUĞU YAPIYOR

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un iddialarının sorulması üzerine Başkan Cüneyt Yüksel; \"Vekil Çok Büyük İmar Yolsuzluğu Yapıyor\" dedi.
18 09 2019
3459 kez okundu

Devlet Hastanesi’nde olanlarla ilgili ortaya atılan iddiaları CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un dile getirdiğini belirten bir gazetecinin sorusu üzerine Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel adeta esti gürledi.
Başkan Cüneyt Yüksel; "Bahsettiğiniz vekil bir gazeteci arkadaşımızı arıyor, diyor ki ’şöyle şöyle konular olmuş. Bununla ilgili haber yap.’ Benim bildiğim bir başka gazeteci arkadaşımızı arıyor, ’haber yap’ diyor. 10 yıldır beni tanıyorsunuz, içinizden birisi desin ki ‘Cüneyt, sen şu adamla ilgili şunu yaz’ desin. Benim siyasi ahlakımda, benim öğrendiğim, rahmetli babamın öğrettiği yaşam tarzında böyle birşey yok. Yüreğin varsa çıkacaksın meydana konuşacaksın belgelerle" dedi. 
‘ÇIKACAKSIN ER MEYDANINA ÖYLE KONUŞACAKSIN’
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; "Vekil çok büyük bir imar yolsuzluğu yapıyor, belgelerini getirdim. Bak gazeteciye haber yazın demiyorum, kendim söylüyorum. Çıkacaksın er meydanına, karşıma öyle konuşacaksın. Öyle o bunu demişmiş, bu bunu demişmiş, bana iftira yakışmaz arkadaş. Ben belgeyle konuşurum, sen de çıkacaksın, bir gazeteciyi kendine tektikçi kullanacaksın. Ondan sonra ‘benim ismimi neden söyledin’ diyeceksin, öyle yağma yok. Varsa yüreğim çıkacaksın, böyle böyle yaptı diyeceksin. Bugün göreceksiniz, suç duyurusunda bulunacağım, kendisine tazminat davası açacağım. Hem yaptıklarını da anlatacağım. Belgelerle konuşacağım çok şey var, madem başlıyoruz. Ben bu konuda biliyorsunuz, siyasetten geliyorum. 3 yıl ilçe başkanlığı yaptım, 3 yıl il başkan yardımcılığı, 3 yılda il başkanlığı yaptım. Ben çömez bir siyasetçi değilim, üstelik haramla hiç işim olmaz. Ben nerden geldiğimi ve nereye gideceğimi bilen bir insanım" diye konuştu.


‘BÜTÜN HERKES SAF, SADECE BİZİM VEKİLİMİZ AKILLI’
Başkan Cüneyt Yüksel; "İmar yolsuzluğu yapıyor, nasıl bir imar yolsuzluğu yapıyor biliyor musunuz? Biliyorsunuz imar barışı çıktı. İmar barışı ne diyor? 2017 yılının sonuna kadar sen bir yanlışlık yaptıysan gel bu konuyla ilgili, projelerini çizdir, biz senin yerini ruhsatlandıralım. Bu defteri artık kapatalık bitsin bu iş diyor imar barışı. Ama 2017’nin sonuna kadar bu geçerli, ondan sonraki yapıları bağlamıyor. Bizim vekil çok akıllı ya, bütün herkes saf, sadece bizim vekilimiz akıllı. 2019’da bir bina yapıyor, kendisinin iş yerinin olduğu yere bir bina yapıyor. Yaptığı binayada 2017 öncesi yapılmış gibi gösteriyor. Türkiye muz Cumhuriyeti mi, teknoloji yok mu?" şeklinde konuştu. 
"HİLELİ BİR İŞ YAPACAKSIN, BEDELİNİ BELEDİYE BAŞKANINA İFTİRA ATARAK MI YAPACAKSIN?"
"Birisi şikayet ediyor, valla şilkayet eden ben değilim, onu da söyliyim" diyen Başkan Yüksel; "Araştırıyor Çevre Müdürlüğü, bir bakıyor arkadaşlar 2017 yılında burası boşmuş zaten, 2018 yılında boş. Ne demek bu? 2019’da yapılmış demek. 280 bin TL Çevre Müdürlüğüne para yatırıyor, işlemleri bitince 280 bin TL’de Tapu’ya yatırıyor, etti mi 560 bin TL. Çevre Müdürlüğü bu konuda uyanıyor, belediyeye bilgi veriyor. Belediye gidiyor, tutanağını tutuyor, 100 bin TL ceza kesiyor. Etti mi yaklaşık 700 bin TL. Cebinden 700 bin TL çıkınca, kuyruk acısı mı bu? Sen yanlış, hileli bir iş yapacaksın, bedelini belediye başkanına iftira atarak mı yapacaksın" dedi. 
‘YOK ÖYLE YAĞMA, İNSANDA BİRAZ YÜREK OLUR’
Başkan Yüksel; "Ben bu görevde olduğum sürece fakir, fukaranın hakkını sana yedirtmem. Yedirmeyeceğim de, istediğim iftirayı da atabilirsin, ben yıllardır bunu yaşıyorum. Ama belgeyle kouşacaksın, sen fakir, fukaranın hakkını yiyeceksin. Bununla ilgili bir belediye başkanı ceza kesti diye iftira atmaya kalkacaksın. Üstelik bunu kendinde yapacak erdemi ortaya koyamayacaksın, basın mensuplarını tetikçi kullanacaksın. Yok öyle yağma, insanda biraz yürek olur, çık sen bunu yapmışsın de. Koy belgeyi, öyle diyorlarmış, böyle diyorlarmış. Mışla, muşla insanın şerefi, haysiyeti, namusuyla oynanır mı? İftira atmak ne demek" diye konuştu. 


ÖNÜMÜZDEKİ AY ORAYI YIKACAĞIM
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; "700 bin TL sayın vekilin cebinden para çıkıyor, neden çıkıyor, imar yolsuzluğundan çıkıyor. 1 ay süre verildi, göreceksiniz. Önümüzdeki ay orayı yıkacağım. İster vekil ol, ister bakan ol, ister kaymakam ol, burada ben olduğum sürece, usulsüzlüğe, yolsuzluğa izin vermiyorum. İnsiyatif kullanacağım yerler varsa yaparım, sıkıntı yok. Adam çalıştıyoruz, elimden geliyorsa, bir şey varsa yaparım. Elimden ne geliyorsa yaparım. Daha anlatacağım çok şey var, belgelerle konuşalım. Birileri laf üretir, ben iş üretirim" şeklinde konuştu.


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600