CUMHURİYETİ BİZ BÖYLE KAZANDIK

Türk Kadınlar Birliği Tekirdağ Şubesi tarafından ‘Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık’ konulu tiyatral konferans düzenlendi.
10 11 2019
276 kez okundu

Türk Kadınlar Birliği Tekirdağ Şubesi tarafından Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde düzenlenen etkinlik Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un katılımıyla gerçekleşti. Program açılışında Türk Kadınlar Birliği Tekirdağ Şubesi Başkanı Nural Ülker’in yaptığı konuşmasında “Millet olarak bize gurur ve heyecan veren bu günlerde cumhuriyetimizi, milli mücadelemizi, Atatürk’ümüzü anmak ve daha çok anmak, daha çok anmak için birlikteyiz. Bugün milli mücadelede emek veren, kanat geren kahramanlarımızı hatırlamanın önemini sizlerle paylaşmak için birlikteyiz. Cumhuriyet değerlerimize sahip çıkmak için buradayız. Bu birlikteliğimizin barışa, dostluğa, kardeşliğe vesile olmasını yürekten temenni ediyor, ülkemizin olmazsa olmazı bütün kadınlarını, cefakar, çilekeş kadınlarını, mazlum, mağdur kadınlarını, siz değerli konuklarımızı tekrar selamlıyorum saygıyla. Cumhuriyetimiz, Atatürk’ümüz bizim ortak değerlerimizdir. Bunun uğrunda Cumhuriyetin kurulmasında Türk analarının, Türk kadınlarının alın teri, emekleri ve gözyaşları vardır. Cumhuriyetimiz kolay kurulmadı arkadaşlar. Değerli konuklarımız büyük gayretler ve emekler sayesinde değerini bilmemiz gereken Cumhuriyetimiz kolay kurulmadı. Bizleri bugün sizlerle buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’a, Çorlu Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt’a, belediye kültür müdürlerimize ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Türk Kadınlar Birliği olarak şahsımın yazıp hazırladığı ve birliğimizin değerli üyelerimizin,‘Biz Cumhuriyeti Böyle Kazandık’ ve ‘Cumhuriyete Kanat Geren Kadınlar’ konulu tiyatral konferansımızı çok değişik bir sunumla sizlere sunmaktan onur duyuyoruz. Geçmişten bugüne hayatın içinde en büyük dertlerin dertlisi ve de en büyük mutlulukların ardındaki kahraman kadınlarımızın öyküsünü izleyeceğiz.” diyerek zorlu mücadeleden bahsetti.


CUMHURİYETE KANAT GEREN KADINLAR
Programda Halk Dansları Antrenörü Oğuz Kıvanç’ın zeybek gösterisinden sonra, Kurtuluş Savaşı’nda mücadele veren, cephede savaşan kadınlarımızın canlandırmaları Türk Kadınları Birliği Tekirdağ Şubesi üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Yine üyeler tarafından ‘Geçmişten Geleceğe Türk Kadının Değişim ve Gelişimi’ defilesi gerçekleştirildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un eşliğinde üyelere plaket dağıtımı ile program sona erdi.


Asiye KOSOVA

Whatsapp
google_160x600