CUMHURİYET TIRI MARMARA EREĞLİSİ’NDE

Milli Mücadele’nin 100. yılında, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve ‘Rotamız Atatürk’ sloganıyla tüm Türkiye’yi dolaşan Cumhuriyet TIR’ı Marmare Ereğlisi’ne geldi.
07.08.2019
225 kez okundu

Milli Mücadele’nin 100. Yılı ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 30. Yılı münasebetiyle Yeniçiftlik Mahallesi Atatürk Parkı’na konumlandırılan TIR’ın sergi açılışını, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata gerçekleştirdi. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi tarafından; Milli Mücadele’nin 100. ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 30. yıldönümünü kutlamak amacıyla, ‘Cumhuriyet TIR’ı Yollarda’ projesi kapsamında hazırlanan TIR’da; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, İstiklal Madalyası’ndan Nutuk’un ilk basımına kadar Atatürk’ü anlatan objeler sergileniyor.


‘ATA’MIZIN İLKELERİ BİZİM YOLUMUZDUR’
Açılış kurdelesini kesen Belediye Başkanı Hikmet Ata, “Milli Mücadele’nin 100. Yılı ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kuruluşunun 30. yıldönümü nedeniyle yola çıkan; kuruluş yıllarındaki yaşadıklarımızı, verdiğimiz mücadeleleri, neyi kaybettiğimizi ve neyi kazandığımızı yeniden hatırlamamızı sağlayan Cumhuriyet TIR’ının açılışını yapmaktan büyük gurur duyuyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri devrimleri bizim yolumuzdur. Bu yolda yürümeye devam edeceğiz” dedi.
İLGİ YOĞUN OLDU
Cumhuriyet TIR’ı sergi açılışına Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın yanı sıra Başkan Yardımcıları Sinem Özüpek ve Muharrem Şen, ADD Trakya Sorumlusu Melek Esmer, ADD İlçe Şube Başkanı Suzan Demirhan ve vatandaşlar katıldı.


Defne Tuğçe AYAZ