CUMHURİYET İÇİN ÇORLU EL ELE

15 05 2019
253 kez okundu
kiyikose@devrimgazetesi.com.tr

Milli Mücadelemizin 100. yılında Fener Alayı’nda bir arada olalım
ULUSAL kurtuluş ve kuruluş mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919’dan bugüne kadar tam 100 yıl geçti! O günden bugüne büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e ve Cumhuriyetimize saldırılar hiç durmadan devam etmektedir.
Emperyalizm; ATATÜRK’ten yediği tokadın acısını bir türlü unutamamış ve tüm gücüyle birlik ve beraberliğimizi parçalamak için içerden ve dışardan iş birlikçilerle saldırılarını hızlandırmıştır. Yeni SEVR olan BOP hız almış referandumlarla, anayasa değişiklikleri ile rejimimiz değiştirilmiştir.
Ancak hiçbir zaman umutsuz olmadık, olmayız da! Çünkü mücadelemizde haklıyız…
Derin bir nefes aldığımız yerel seçimler sonrası daha da birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken bir dönemden geçiyoruz.
İçerde ve dışarda son derece tehlikeli gelişmelerin yaşandığı bugünlerde; birlik ve beraberliğimizin en temel yapı taşlarının başında gelen ulusal bayramlarımız, çok daha büyük önem arz etmektedir.
Yurdumuzun bütünlüğünün Ulusumuzun birliğinin parçalanmanın eşiğinde olduğu bugünlerde; ulusal bayramlarımız sadece kutlamaların yapıldığı gün değil yeniden uyanışın yeniden mücadele azminin ateşlendiği günler olmalıdır!
Bu nedenle yaklaşan 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI’na, geçmişte olduğu gibi Çorlu halkı başta olmak üzere, tüm kurumlarımıza bir araya gelme çağrısı yapıyoruz.


ARILARIN KIYMETİNİ BİLELİM
TEMA Vakfı, Balparmak ve Millî Eğitim Bakanlığı arılar için bir araya gelerek “Arılar Varsa Yarınlar Var” projesini duyurdu. Proje kapsamında ilkokullarda verilecek eğitimlerle, çocuklara arıların doğa ve insan için öneminin, ekosisteme katkılarının anlatılması ve bu konuda farkındalık yaratılması hedefleniyor.
TEMA Vakfı, Balparmak ve Millî Eğitim Bakanlığı “Arılar Varsa Yarınlar Var” projesini hayata geçiriyor. Proje ile arıların, ekosistemin çeşitliliğine ve yaşamın sürdürülebilirliğine katkıları konusunda kamuoyunda farkındalık yaratılması hedefleniyor. Bu kapsamda, belirlenen 30 ildeki ilkokullarda eğitim programı uygulanacak. Eğitimlerde, çocuklara dünyadaki bitkilerin yüzde 80’inin polenini doğaya dağıtarak, yaşamın çeşitliliğinde büyük bir görev üstlenen arıların yarınlarımız için önemi anlatılacak. 20 Mayıs Dünya Arı Günü’nde ise İstanbul’da düzenlenecek bisiklet turuyla arıların izinde pedallar çevrilecek.
Ayrıca isteyen herkes proje kapsamında hazırlanan arilarvarsa.org internet sitesini ziyaret ederek arılarla ilgili merak ettikleri bilgilere ulaşabilecek. Üç yıl sürmesi planlanan proje kapsamında toplam 70 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.


ERMENİ VE PONTUSLAR YİNE HAREKETLENDİ
“BİZLER, Kanada’da yaşayan Türkleriz. Nisan ayı içerisinde, Ontario Milletvekili Aris Babikian, Ontario Yaşama Meclisi’ne sözde Ermeni, Pontus ve Süryani-Keladani soykırımı iddialarına ilişkin iki yasa tasarısı sundu. Yasa tasarıları, Adalet Komitesi’ne kadar ilerledi. Görüşmelerde Yunan, GKRY ve Pontus dernekleri, Keldani Kilisesi, Alpha Education Group, Süryani Dernekleri, Rus Dernekleri, Ermeni Dernekleri, sözde Ermeni ve Pontus soykırımı iddiaları bağlamında Türkiye’nin bu iddiaları tanımamasını eleştirdiler. Durum, bizler açısından ciddiyetini ortaya koyuyor. Bu girişime karşı toplumumuzun tepki vermesi önem taşıyor. Kanada’daki Türk temsilcilerinin tepki veresini ve bizi yönlendirmesini istiyoruz.”

Whatsapp
google_160x600