CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GÖRME ENGELLİ ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Beyaz Baston Görme Engelliler’ haftası dolayısıyla Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu Görme Engelliler sınıfı öğrencilerini kabul etti. Çocuklar, Cumhurbaşkanı Erdoğan`a şiir okudu.
10 01 2020
612 kez okundu

Geçtiğimiz günlerde okullarının konferans salonunda ‘Beyaz Baston Görme Engelliler` haftası dolayısıyla Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu Görme Engelliler sınıfı öğrencilerinin düzenlediği program büyük beğeni toplamış, aileleri de duygu dolu anlar yaşamıştı. Gazetemiz DEVRİM’de de yayınlanan etkinlik haberinin ardından AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığı tarafından minik öğrencilere, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un Braille Alfabesi ile yazılan mesajı iletildi.


ERDOĞAN’LA GÖRÜŞTÜLER
Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen öğrenciler, Ankara Esenboğa Havalimanı’nda görüşme fırsatı yakaladı. Çocuklar, Braille Alfabesi ile yazdıkları mektubu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye ederken, bir süre sohbet edip ardından şiirler okudu.
Gerçekleşen ziyaretin sonunda özel günün anısına çocuklar ve öğretmenleri Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.
Levent SİLİSTRE

 

Whatsapp
google_160x600