COŞKUN KENDİ SANDIĞINDAN ÇIKAMADI

Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu İlçe Örgütü’nde devam eden delege seçimlerinde, başkan adayı İskender Coşkun’un bulunduğu Hürriyet Mahallesi’nden Yıldıray Arıcı’ya destek çıktı.
04.10.2017
1169 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu İlçe Örgütü’nde devam eden delege seçimlerinin 3. gününde Alipaşa ve Hürriyet Mahallesi delege seçimi gerçekleştirildi. Delege seçimlerinde bir hayli geride olan İskender Coşkun’un da bulunduğu Hürriyet Mahallesi sandığından Yıldıray Arıcı’ya destek çıkıldı. 164 kayıtlı üyenin bulunduğu Hürriyet Mahallesi’nde 99 üyenin kullandığı oyların 53’ünü Mavi Liste ile Yıldıray Arıcı alırken, İskender Coşkun’un aday olduğu Kırmızı Liste 46 oy aldı. Bu sonuçla İskender Coşkun’a kendi mahallesinden de destek çıkmadı.
ALİPAŞA DA MAVİ DEDİ
Aynı saatlerde yapılan bir diğer mahalle delege seçimlerinde de Alipaşa Mahallesi Mavi Liste ile Yıldıray Arıcı’ya destek verdi. 223 üyenin bulunduğu mahalleden seçime 133 üye katılırken, oyların 84’ü Mavi Listeye, 49’u da Kırmızı Listeye gitti.
ARICI BAŞKANLIĞINI İLAN ETTİ
Yapılan seçim ile 27 delege daha kazanan Arıcı, delege sayısını 206’ya çıkararak büyük bir başarı elde etti. Arıcı, yapılacak olan diğer mahallelerdeki seçimlerde de delegelerin oyunu almak istiyor.
Tutku AKBAŞ