ÇORLU’YU GIPTA İLE İZLİYORUZ

İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 14 yılda 50 bin yataklı bir şehir oluşturduğunu ve 10 bin yeni esnaf ile 134 bin istihdam sağladığını belirterek, “Şehircilik vizyonumuzda en önemlisi ekonomi.Bir belediye başkanı kentin liderliğini babalığını şehreminliğini yapacak.Orada yaşayan insanların geleceğini inşaa edecek ve ihya edecek”dedi.
16.04.2018
439 kez okundu

Başkan Demircan, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Ak Parti teşkilatının düzenlediği 'Marka Şehirler' konferansına katılmak üzere ilçeye geldi. Çorlu  Halk Eğitimi Merkezi 15 Temmuz Salonu’nda konuşan Ahmet Misbah Demircan,yerel yönetimin önemli bir rol üstlendiğini belirterek, “Şehirde bir siyasetçinin yöneticinin görevi, şehri inşaa etmektir. Ve insanların da kalbini mutlu etmektir. İnsanın ruhu var bedeni var, şehirlerin de ruhu insandır. Şehrin kendisini binaları ile yollarıyla mekanlarıyla  adam eder.Şimdi birkaç cümle ile bizim şehir vizyonumuz nedir, ondan bahsetmek istiyorum. Burada göçmenler de var. En önemli şey elbette güvenliktir.Güvenlik deyince Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendisinden emin bir devlettir. Güvenlikten sonra bir şehirden insanlar ne bekler? İnsanlarımız şehirden önce ekonomi bekler. Onun için bizler şehirde ya sanayi ise sanayi ticaret ise ticaret hayvancılık ise hayvancılık turizmse turizm hizmetse hizmet bu alanlarda yatırımı teşvik eder onun yolunu yapan onun alt yapısı yapan tüccarın sanayicinin hizmetinde kendisini hisseder yatırımları orada çoğaltır ki iş aş yapsınlar ekmek kazansınlar ekmek kazandırsınlar. Çünkü onlar işçiye istihdam yaratacaklar. Bizim yapımıza en fazla iş ve aş için adam gelir.Hepimiz anneyiz babayız ne düşünüyoruz: Çocuğumuz iyi okusun, iyi bir işi olsun, evini düzenini kursun mutlu ve huzurlu olsun.Bunun için yaşıyoruz. Siyaseti bunun için yapıyoruz.O halde en önemli şey ekonomidir.Şehircilik vizyonumuzda en önemlisi ekonomi.Bir belediye başkanı kentin liderliğini babalığını şehreminliğini yapacak.Orada yaşayan insanların geleceğini inşaa edecek ve ihya edecek.Böyle bakacak hayata ondan sonra okullardan gençlerden hiç ayrılmayacak onların yanından hiç çıkmayacak” dedi.
SOSYAL MARKET ÖNEMLİ PROJEMİZDİ
Belediye olarak en büyük projelerinin Sosyal Market Projesini olduğunu da ifade eden Başkan Demircan şunları söyledi: “Beyoğlu Belediyesi olarak muhtaç vatandaşlara nitelikli hizmet sunmak ve ihtiyaçlarına göre yardım yapabilmek amacıyla ‘Sosyal Market Projesi’ni uygulamaya koyduk. Sosyal Market Projesi alışılagelmiş yardım faaliyetlerinin dışında yeni bir konsept, yenilikçi bir hizmet modelidir. Projede daha önce sadece kamu kurumları eliyle yapılan yardımlara hayırseverlerin desteği için teşvikte bulunulmuş yenilikçilik ve şeffaflık anlayışıyla tabiri caiz ise zenginden alıp fakire verme modeli benimsenmiştir. Yasalarımızda belirtilen önü açık bir mecrayı canlandırıp farklı bir bakış açısıyla yorumlayan model, sosyal dengeyi sağlayan bir terazi niteliğindedir. Bir taraftan Türkiye’nin neresinde olursa olsun tüm ticari işletme sahiplerine ulaşmayı hedeflerken diğer taraftan Beyoğlu’ndaki tüm muhtaçlara ulaşmayı hedeflemiştir.”

ÇORLU TSO’YU ZİYARET ETTİ
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Çorlu’da bazı ziyaretler gerçekleştirdi. İlk olarak Çorlu 15 Temmuz Kültür Merkezi’nde Göç İdaresi ve Tekirdağ genelindeki Balkan dernekleri tarafından Balkan göçmenlerinin sorunları ile alakalı toplantıya katılan Demircan, daha sonra Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan’ı ziyaret etti.Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Demircan, “Çorlu’ya ilçe başkanımız ve il başkanımızın davetlisi olarak geldim. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettim. Çünkü Çorlu sanayisi ile çok güçlü bir ilçemiz. Bu bölgede gerçekten liderlik yapıyor. Elbette sanayiye dayalı ticaret, tarım ve gelişmeyi düşündükleri hizmet sektörü Çorlu’nun geleceğini belirliyor” dedi.

ŞEHİRLERDE İLK BEKLENTİMİZ EKONOMİK GELİŞME
“Malum insanların şehirlerden beklentileri öncelikle tabii ki güvenlik ama onun sonrasında hemen ekonomi geliyor” diyen Başkan Demircan, “Ekonomi iyiyse istihdam var demektir ve insanlar çoluğuna, çocuğuna, geleceğine güvenle bakıyor demektir. Artık bundan sonra siyasetimiz şehirlerde hangi şehirde olursa olsun insanların geleceğini garanti altına almak, ekonomilerini, eğitimlerini ve hayata umutla bakacakları tarafları garanti altına almak. Hayata buradan bakıyoruz. Toplumun beklentileri burada. Dolayısıyla Çorlu’da AK Partili kardeşlerimizin çalışmaları elbette var olan vatandaşlarımızın geleceğini rahatlatmak ve onların refahını geliştirmek olduğu için burada sanayiye ve ticarete önem verdiklerini gördüm bundan da mutlu oldum” diye konuştu.
TECRÜBELERİ YOL AÇICI OLDU
Demircan ayrıca, “Çorlu’yu, İstanbul’dan Beyoğlu’ndan biz de gıpta ile izliyoruz. Çok güzel yatırımları olduğunu biliyoruz. Çok öne çıkıyor. Türkiye’de müstesna ilçelerimizden biri. Yeni seçilen Çorlu TSO başkanımız da çok genç ve dinamik ve geleceğe ilişkin güzel projeleri var. Mutlulukla dinledim, başarılar diliyorum. Gelecek Çorlu’nun” dedi. Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan ise, “Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İstişarelerde bulunduk. Kendisi hem bölge ile alakalı hem ticaret ve sanayi ile alakalı tecrübelerini bizlerle paylaştı, güç verdi. Sayın başkanım da 36 yaşında belediye başkanı olmuş, onu duyduk. Tecrübeleri o noktada bize daha yol açıcı oldu. Kendisine ve tüm ekibe teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Tutku AKBAŞ