ÇORLU’YA YENİ OTOBÜSLER TÖRENLE TESLİM EDİLDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi ve TEKPARK A. Ş. tarafından Çorlu’ya kazandırılan 10 adet 12 metrelik otobüs, düzenlenen tören ile teslim edildi.
08.09.2017
521 kez okundu

Düzenlenen törende konuşma gerçekleştiren Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür etti. Baysan, “Ne olursa olsun, Trakya’da nereye giderseniz gidin, bir yabancı kişi herhangi bir şehre gitse Trakya’da  kafede otururken veya yolda gezerken sadece Çorlu’da bu kadar ciddi, organize olmuş belediye otobüslerini görüyor. Bu sadece Çorlu’da var ve bu da Çorlu’ya ayrı bir değer katıyor. Sorunlarımız var ve bunların büyük bir kısmı çok fazla yolcu olması, otobüsler yetmiyor. Dünyanın hiçbir yerinde sabah ve akşam saatlerinde yeten otobüs sayısı yoktur. Çorlu’da 65 yaş üstündeki kişiler, sınırsız bir şekilde ulaşımını ücretsiz olarak sağlamaktadır. Bu da belediyenin artı bir hizmetidir. Çorlumuza yaklaşık 5 milyon TL değerinde 10 adet 12 metrelik araç alınarak bu filomuza katılmıştır. Bu konuda Ulaşım Daire Başkanlığımıza, tabiki Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a da teşekkür ediyorum. Bu otobüslerde şoförlük yapan, her türlü haksızlıklara rağmen büyük bir özveri ile vatandaşı mutlu etmek için çabalayan şoför kardeşlerime de teşekkür ediyorum. Çorlu’da 1-2 tane olay olduğu zaman kameralardan neden sebep olduğunu çok iyi gördük. Biraz da herkesin birbirine saygı ve sevgi göstermesini istiyorum. Çorlu’ya hayırlı olsun” dedi.
ÇORLU’NUN SORUNLARINI ÖTELEYEMEYİZ
Düzenlenen törende konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak da, “Tekpark olarak Çorlumuzdaki taşıma filomuzu bu aldığımız 12 metrelik 10 araç ile daha da kuvvetlendirmiş olduk. Şunu da her zaman söylüyorum. Çorlu ve Ergene ayrılmadan önce 260 bin olan nüfusu, Ergene’ye 60 bin olarak gitti. Bugün yine Çorlu 255 bin nüfusu ile Trakya’nın ve Türkiye’nin en büyük ilçelerinin başında geliyor. Yaklaşık olarak 50 ilden fazla bir nüfusu var. Buranın sorunlarının da ötelenmemesi gerekiyor. Bunların başında da taşıma hizmeti geliyor. Şu anda 128 aracımız var ve fırsat buldukça bunun arkası gelecektir. Kaptan pilotlarımıza kazasız belasız kullanmalarını diliyorum. Çünkü can taşıyorlar. Her dini ve milli bayramlarda ücretsiz taşıma yapılıyor. Biz bunu sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde yapıyoruz. Bu araçların da Çorlu’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
DİREKSİYON BAŞINA GEÇTİLER
Düzenlenen törenin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak ve Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan, otobüslerin direksiyonlarının başına geçerek basın mensuplarına poz verdi.
YENİ DETAY GÖZDEN KAÇMADI
Öte yandan Çorlu’da otobüs şoförlerine karşı yapılması muhtemel saldırıların önüne geçilmesi amacıyla yeni alınan otobüslerdeki şoför koltuklarının cam yüksekliği dikkatlerden de kaçmadı.
Tutku AKBAŞ