ÇORLU’YA 2 BİN 500 KİŞİLİK SPOR SALONU

Çorlu’da, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan 24 Milyon tutarındaki 2 bin 500 kişilik kapalıspor salonu imza töreni gerçekleşti.

Çorlu Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen imza törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ile ihaleyi kazanan firmanın yetkisi katıldı. Törende konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu’nun Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olduğunu ve burada 300 bin insanın yaşadığını belirterek, “Çorlu Belediyesi olarak biz daha önce bir spor salonu yaptık. Bir yüzme havuzunu açtık. Bu salonlarda yetişen sporcular başarılara imza atıyorlar. Güreşçilerimiz, basketbolcularımız, voleybolcularımız hepsi bu salonlarda yetişti. Biz gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, kahve köşelerinden korumak için çalışıyoruz. Şimdi Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından Trakya’nın en modern kapalıspor salonu da ilçemize kazandıracağız. Tenis kortları, basketbol sahaları ve iki adet futbol sahası yaptık. Bu statlarımızdan bir tanesinde şuan milli takım seçmeleri ile altyapı seçmeleri yapılıyor. İşte bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımız ortadadır” dedi.
DEVLETİN SPOR YATIRIMLARINI ELEŞTİRDİ
Devletin spor yatırımlarını da eleştiren Baysan şunları söyledi: “Devletin spor yatırımlarını hızlandırması gerekiyor. Bakın devletin bir kapalıspor salonunda tadilat çalışması uzun zamandır bitirilemedi. Halen çalışma yapılıyor. Stadyumumuz çimdi suni çim oldu. Devletin de biraz spor yatırımlarını artırması gerekiyor” diye konuştu.
24 MİLYONLUK YATIRIM
Törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı  Kadir Albayrak ise Çorlu’ya yatırımların sürdüğünü ve bu yatırımın 24 milyon lira olduğunu söyledi. Albayrak, “Çorlu’muza 2 bin 500 kişilik güzel bir kapalıspor salonu kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yatırım 24 milyonluk bir yatırımdır. Kapalıspor salonumuz dört tarafı tribün içinde basın tribünü, sporcu soyunma odaları , müdür odası, otoparkı olan bir salon. Çorlumuza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Müjde İRFAN

 

Diğer Haberler

6'ncı kattan düşen kadın öldü

6'ncı kattan düşen kadın öldü

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bir apartmanın 6'ncı katındaki terastan beton zemine düşen kadın hayatını kaybetti.
İklimle ilgili önemli adım

İklimle ilgili önemli adım

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan “Trakya Bölgesinde İklim Değişikliğine Karşı Uyum İçin Kapasite Geliştirme” projesi Avrupa Birliği Temsilcil...
Türkiye için değerli bir sektör

Türkiye için değerli bir sektör

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tekirdağ’ın kapaklı ilçesinde bulunan bir ilaç fabrikasında katıldığı iftar programında, “Önümüzdeki süreçte nitelikli gençlik ve nitelikli genç i...
Eğitiliyorum, öğreniyorum kayıtlı çalışıyorum

Eğitiliyorum, öğreniyorum kayıtlı çalışıyorum

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Trakya Kalkınma Ajansı ve Namık Kemal Üniversitesi ortaklığında yürütülen “Eğitiliyorum, Öğreniyorum, Kayıtlı Çalışıyorum Projesi”nin ka...
   AİLELERLE BULUŞTU

AİLELERLE BULUŞTU

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ve eşi Zuhal Ceylan, 8. Mekanize Tugay Komutanlığının düzenlediği İftar yemeğinde şehit aileleri ve gaziler ile bir araya geldi.
Firma Rehberi
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster
FİRMA REHBERİ
Temizlik
Bilişim
İç Mimarlık - Dekorasyon