ÇORLU’YA 2 BİN 500 KİŞİLİK SPOR SALONU

Çorlu’da, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan 24 Milyon tutarındaki 2 bin 500 kişilik kapalıspor salonu imza töreni gerçekleşti.

Çorlu Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen imza törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ile ihaleyi kazanan firmanın yetkisi katıldı. Törende konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu’nun Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olduğunu ve burada 300 bin insanın yaşadığını belirterek, “Çorlu Belediyesi olarak biz daha önce bir spor salonu yaptık. Bir yüzme havuzunu açtık. Bu salonlarda yetişen sporcular başarılara imza atıyorlar. Güreşçilerimiz, basketbolcularımız, voleybolcularımız hepsi bu salonlarda yetişti. Biz gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, kahve köşelerinden korumak için çalışıyoruz. Şimdi Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından Trakya’nın en modern kapalıspor salonu da ilçemize kazandıracağız. Tenis kortları, basketbol sahaları ve iki adet futbol sahası yaptık. Bu statlarımızdan bir tanesinde şuan milli takım seçmeleri ile altyapı seçmeleri yapılıyor. İşte bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımız ortadadır” dedi.
DEVLETİN SPOR YATIRIMLARINI ELEŞTİRDİ
Devletin spor yatırımlarını da eleştiren Baysan şunları söyledi: “Devletin spor yatırımlarını hızlandırması gerekiyor. Bakın devletin bir kapalıspor salonunda tadilat çalışması uzun zamandır bitirilemedi. Halen çalışma yapılıyor. Stadyumumuz çimdi suni çim oldu. Devletin de biraz spor yatırımlarını artırması gerekiyor” diye konuştu.
24 MİLYONLUK YATIRIM
Törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı  Kadir Albayrak ise Çorlu’ya yatırımların sürdüğünü ve bu yatırımın 24 milyon lira olduğunu söyledi. Albayrak, “Çorlu’muza 2 bin 500 kişilik güzel bir kapalıspor salonu kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yatırım 24 milyonluk bir yatırımdır. Kapalıspor salonumuz dört tarafı tribün içinde basın tribünü, sporcu soyunma odaları , müdür odası, otoparkı olan bir salon. Çorlumuza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Müjde İRFAN

 

Diğer Haberler

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Tekirdağ’da faaliyet gösteren oto pazarına yönelik, polis ekipleri tarafından uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadı.
TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Ergene’de İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Oleik Ayçiçeği tanıtımı yapılıp, Tarla Günü düzenlendi.
8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 8.'si düzenlenen Çorlu Belediyesi Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı.
TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, MEY Tekirdağ İçki Fabrikası ve Şarköy İçki Fabrikası’nın son durumu ile Büyükşehir Belediyesi’nin güncel çalışmaları hakkında basın toplantısı gerç...
Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirip Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşadıkları bölgelere dönen gurbetçiler, Kapıkule’de 4 kilometre kuyruk oluşturdu. Sağanak yağışın altında Kapıkule’den çıkış y...
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster
FİRMA REHBERİ
İç Mimarlık - Dekorasyon
Yapı - İnşaat
Enerji