ÇORLU’NUN YENİ LEZZETİ “MİNİBUS”

Çorlu'da yaklaşık 2 haftadır gıda sektörü alanında hizmet veren “Minibus Fast Food” işletmecileri Şükrü-Hüseyin Arslan kardeşler, Çorlu’ya çok farklı bir konsept getirdi.
05.04.2018
2537 kez okundu

Omurtak Caddesi üzerindeki Total Benzinlik yanında oluşturmuş olduğu Minibus Fast Food işletmesi ile kısa sürede Çorlu’nun damak tadına yeni bir dokunuş yapan ŞükrüArslan bu oluşumun büyük bir hayal ile başladığını belirtti.Şükrü Arslan,“Çorlu Özel Reyap Hastanesi karşısında bulunan Total Benzinlik yanında Minibus Fast Food işletmemiz ile 2 hafta önce işe koyulduk. Çok kısa sürede müşterilerimizden olumlu geri dönüşler aldık. Bu projeyi hayata geçirmeden önce Çorlu’da gıda konusunda neler yapabiliriz diye düşündük. Buna önce büyük bir otobüsü restorana dönüştürme hayaliyle başladık fakat aracın belgelendirmeleri, vergilendirmeleri daha farklı olduğu için bu hayalimizi, projemizi biraz uzattık. Sonra bunu ufak bir minibüsle yaparız diyerek işe koyulduk ve en nihayetinde bu güzel fastfoof işletmemizi hayata geçirdik” dedi.
1 YILLIK ARAŞTIRMANIN ESERİ
Projenin 1 yıllık bir araştırmanın eseri olduğunu belirten Arslan, “Çorlu'da bu konseptte başarılı olmuş 6 arkadaşımız ile bir yıllık görüşme ve toplantılar sonrasında bu şirin ve bir o kadar güzel minibüsümüzü yapma kararı aldık. İçini baştan aşağı yenilediğimiz minibüsümüzü güzel bir mutfağa dönüştürdük” dedi.
HERKES DAMAK TADIMIZI BEĞENİYOR
Arslan, “İşletmemizde bütün belgelerimiz tam, hiç bir eksiğimiz bulunmuyor. İşletmemizde ürünlerimiz markalıdır, bütün ürünlerimizde hijyen belgelerimiz vardır. Mutfak kısmımızda sosisli, tost çeşitleri, sucuk ekmek, köfte, hamburgerlerimiz var. Çorlu’da yaklaşık 2 haftalık bir firma olmamıza rağmen müşterilerimizden gelen geri dönüşler çok olumlu, herkes damak tadımızı beğendi” dedi.
İLK GELEN BİZDE MİSAFİRDİR
Arslan, “İlk gelen müşteri bizde müşteri değil, misafirdir. Lezzete bakar,ikinciye geliyorsa müşteri olmuştur. Allah’ımıza şükürler olsun ikinciye, üçüncüye, dördüncüye gelen çok dostlarımız oldu. Burada yeni tanıştığımız arkadaşlarımız oldu, öğrenci kardeşlerimiz oldu. Özellikle öğrenciler, Çorlu’da hep aynı şeyleri yemekten bıktıkların söyleyerek bizleri tercih ettiklerini, damak tadımızı çok beğendiklerini belirtti” dedi.

ÇORLU’NUN HER NOKTASINDA OLABİLİRİZ
Minibüsleri ile devamlı farklı noktalara da gittiklerini kaydeden Arslan, “İşletmemizde satılacak kadar ürün yapıyoruz, yani bizde kıyma ya da et 1 gün dahi bekletilmez. En taze haliyle tüm ürünlerimiz müşterilerimize servis edilir. Özel Çorlu Reyap Hastanesi Total benzinliğin yanında Minibüs firmamız ile Çorlu’da vatandaşlarımıza hizmet vermekten ötürü gayet mutluyuz. Tabi gezici Minibüs’ümüz ile Çorlu’nun her noktasında da olabiliriz. Firmamız sabah saat 09.00’da açılıyor, gece yarısı saat 02.00’ye kadar hizmet veriyor fakat sabah 09.00 ile 12.00 saatleri arasında firmamızda detaylı bir temizlik yapılıyor yani bu saatlerde fast food ürünleri satılmıyor. Kendi özel menülerimiz var. Müşterilerimize satmıyoruz, ikram ediyoruz ve onların vermiş olduğu olumlu olumsuz yorumlar sonrasında bu özel menümüze ekliyoruz, bunun için çok farklı bir çalışmamız var” dedi.
Tutku AKBAŞ