ÇORLU’NUN GURURU YENİ YERİNDE

1950 yılından bu yana Çorlu’da esnaf lokantası olarak iş hayatına başlayan ve günümüze kadar ulaşmış olan Çorlu Saydanlar Kanaat Lokantası, yeni yerinde hizmete girdi.
08.01.2018
738 kez okundu

1950 yılından bu yana esnaf lokantası olarak işletilen ve bu şekilde günümüze kadar gelmiş olan Saydanlar Kanaat Lokantası, Kılıçoğlu Danış Towers’da hizmet vermeye başladı. Gerek Türkiye gerekse uluslararası arenada aldıkları başarılı ödüllerle ilçemizin adını duyuran Saydanlar Kanaat Lokantası’nın açılışı geniş katılımlı bir törenle gerçekleştirildi. Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Murat Yiğiter, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Gürzsoy, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Sevinç, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay, sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcileri, Saydanlar Kanaat İşletmecisi Mithat Saydan ve ailesinin yanı sıra lokanta müşterileri ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış kurdelesi kesilmesinden önce kısa bir konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, “Yemek işi zor bir iş. İnsanları memnun etmek bu konuda gerçekten zor ama Saydanlar Kanaat Lokantası Çorlu’da bu işi gerçekten başarmış bir işletme. Ben Mithat Saydan ve ekibine Çorlu’da güzel ve ferah bir işletme kazandırdıkları için teşekkür ediyor, yeni işletmelerinde de başarılar diliyorum” dedi.

DUALARLA AÇILIŞI YAPILDI
Yapılan konuşmaların ardından Çorlu İlçe Müftüsü Adem Gülmek tarafından yapılan dua programı ile Saydanlar Kanaat Lokantası’nın yeni yeri açıldı. Açılışta davetlilere özel olarak hazırlanan ikramlardan sunuldu.
Tutku AKBAŞ