ÇORLULULAR NASIL KANDIRILDI?

04.12.2018
2813 kez okundu
kiyikose@devrimgazetesi.com.tr

Ünal Baysan ve Ahmet Sarıkurt, FETÖ için neler yaptılar?

DEVRİM araştırdı, Çorlu'daki FETÖ’cüler kimdir?

Sizleri 'siyaseten' nasıl kandırdılar?

CHP Tekirdağ milletvekilleri bunun farkına varamadılar mı? CHP Genel Merkezi uyutulmak mı istendi?

Faik Öztrak, milletvekili adaylığını bu ilişkileri nedeniyle engelledi, sessiz kaldı, ancak bu konuda da konuşmadı. Hala bugün bir şeyler söylemesi gerekiyor.

Çorlu için değil, Trakya için değil Ünal Baysan'ın FETÖ'cülerle yürüttüğü ilişkileri hiç gündeme gelmeyecek mi?

Çorlu'da o kadar tutuklama gerçekleştiğine göre 'FETÖ belediyeye sızmış’ iddiasının sorgulanması gerekiyor.

FETÖ'cüler Çorluluları nasıl kandırdılar sorusuyla bu ilişkiyi ortaya koyalım..

Belediye Başkanı nasıl bir FETÖ'cüdür?

Önce Ünal Baysan'ı ve onun 10 yıl yardımcılığını yapan şimdi de CHP'den belediye başkanı seçilmek için aday adayı olan Ahmet Sarıkurt isimlerini hiç aklınızdan çıkarmayın.

Kendilerinin FETÖ ile ilişkilerini öğrenmek için Ankara'ya da gönderilen bir metinle yola çıkalım. Herşeyi sade bir şekilde aktaralım.

2012 yılında FETÖ'nün organizasyonu Türkçe Olimpiyatları ilk defa bir ilçede düzenlenmesiyle gurur duyduğunu söyleyen ve bu etkinliğe sponsor olan dönemin Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan; "Seneye daha büyüğünü yapacağız. Yeni bir dünya kuracağız. Bu organizasyon çok büyük bir organizasyon, bizimki denizde bir kum tanesi kadar" diyerek okyanus ötesine selam gönderiyordu.

FETÖ'NÜN KASASI

-'Trakya'da FETÖ'nün kasası' diye bilinen Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği 17-25 Aralık operasyonunun bir gün sonrası Çorlu Silverside Otel'de kutlama yapıyorlar. Derneğin önde gelen işadamları otelde sıra gecesi düzenliyorlar. Hiç bir AKP'linin katılmadığı etkinlikte Ünal Baysan ve ekibi sıra gecesinin onur konuğu oluyor.

-2016 yılında Ünal Baysan ve ekibi bu defa da Karaman'da 45 çocuğun istismar edilmesiyle gündeme gelen Ensar Vakfı'nın düzenlediği Cumhuriyet Devrimlerine düşman olan ve İstiklal Mahkemeleri tarafından idam edilen İskilipli Atıf Hoca'yı Anma Paneli'nin ana sponsoru oluyor.

-24 Haziran seçimleri öncesinde CHP Genel Merkezi'nin "Belediye Başkanları istifa edip aday olmasınlar" kararına rağmen adeta bir kaçış yolu olarak gördüğü milletvekili aday adaylığı başvurusu için Ünal Baysan Belediye Başkanlığından istifa ediyor.

'YENİ PRENSİM'

-Yerine bırakmak istediği, 'yeni prensim' dediği Ahmet Sarıkurt CHP Meclis Grubu'nda 2 oy farkla seçilerek belediye başkanlığı koltuğuna oturuyor. Başkanın ismi değişse de ekip aynı ekip. Şimdilerde yaklaşan Yerel Seçimlerde aday adayı olan Ahmet Sarıkurt tabii ki de hocasının izinden gidiyor.

EĞİTİMİ DİNSELLEŞTİRMEK

Geçtiğimiz günlerde tıpkı siyaset hocası Ünal Baysan gibi CHP tabanını rahatsız edecek bir skandala daha imza atıyor Sarıkurt. Özellikle CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ve CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer'in tepki gösterdiği "eğitimin adım adım dinselleştirilmesi" anlamına gelen 10-13 yaş arası öğrencilerin en yakın camilerde sabah namazına götürüldüğü uygulamada ilk sabah namazına giderek laik eğitim sistemimize zarar verecek bu etkinliğe destek veriyor.

5 İMAR DOSYASI

Ayrıca; Ünal Baysan, Ahmet Sarıkurt ve meclis üyeleri hakkında beş imar yolsuzluğu dosyasında İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma izni verildi. Soruşturma izni verilen bu dosyalardan, FETÖ bağlantılı bir alışveriş merkezi ve FETÖ Trakya İmamı Talat Kılıç'a arsa üzerinden lejant değişikliği yaparak maddi menfaat sağladıklarından bahisle hürriyeti bağlayıcı ceza almaları yüksek ihtimal.

NASIL FETÖ'CÜ OLDUN?

Şimdi Ünal Baysal'a soruyoruz:

Nasıl FETÖ’cü oldun, seni onlarla kim bir araya getirdi? Ne vadettiler de onlara kucak açtın?

Trakyalı bir belediye başkanı FETÖ'cü olabilir mi? FETÖ'nün Olimpiyat Oyunlarını nasıl düzenledin?

Şimdi belediye başkanı yapmak istediğin aday adayı Ahmet Sarıkurt bütün bu olaylara ne diyor?

Herkes hesap verecek!