ÇORLU TSO BULGARİSTAN’DA İŞ BİRLİĞİ TURUNDA

Çorlu TSO Yönetimi, Avrupa Birliği Projeleri ve ticari ilişkiler kapsamında Bulgaristan’da temaslarda bulundu.
16.04.2019
238 kez okundu

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Ersoy, Genel Sekreter İbrahim Karağöz ile Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, Bulgaristan ziyareti kapsamında ilk olarak Veliko Tırnovo Valisi Prof. Dr. Lyubamira Petrowa, Veliko Tırnovo Belediyesi Temsilcileri ve Veliko Tırnovo TSO Başkanı Kiril İliev ile görüşmede bulundu.
Veliko Tırnova ve bölgemiz ticaretinin artırılması için çalışma grubu kurulduğunu ifade eden Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Tırnovo TSO ile Avrupa Birliği projelerinde iş birliği yapacaklarını dile getirdi.


DİYALOG PLATFORMLARINA ODA VE BORSALARIMIZI DAHİL EDİYORUZ
İzzet Volkan, Çorlu ve Bölge hakkında bilgiler vererek Çorlu TSO’nun faaliyet ve projelerinden bahsetti. Volkan; “Çorlu’nun ekonomik hayatında önemli bir yeri olan Odamızın üye sayısı Çorlu’nun gelişmesine paralel olarak artmaktadır. Ürettiğimiz projeler ve çalışmalarımızla AB üyelik sürecine de katkı sağlıyoruz. İş dünyasının birbirini daha yakından tanımasını sağlıyoruz. Aynı zamanda Türkiye ile AB arasındaki diyalog platformlarına oda ve borsalarımızı dahil ediyoruz. Şunu açıkça ifade etmek isterim. Türkiye ile AB arasındaki en etkili ve giderek daha da güçlenen diyalog platformu, oda liderliğinde, iş dünyası tarafından yürütülmektedir. Yereldeki girişimcilerin, Avrupa’ya açılmasına imkan vermek bizim asli görevimizdir” dedi.
BİRLİKTE ÇALIŞARAK YENİ FİKİRLER ORTAYA ÇIKARACAĞIZ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Veliko Tırnovo Valisi Prof. Dr. Lyubamira Petrowa, “İki bölge arasında ticaretin hızlanması ve yatırımcıların teşvikleri konusunda yapılacak çalışmalara elimizden gelen desteği vereceğiz. Tırnova doğal güzelliği tarihi ve konumuyla Bulgaristan’ın önemli turizm kentlerinden bir tanesidir. Yılda bir milyonun üzerinde misafir ağırlayan Tırnovo’da kültürel hayatı, sergiler, festivaller, tiyatro temsilleri, uluslararası etkinlikler, açık havada gençlik aktiviteleri düzenleniyor. Sanatseverlerine bin bir seçenek sunan Veliko Tırnovo, çok sayıdaki kültürel ve tarihi eserleri ile turistlerin en çok sevdiği yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Trakya’nın en önemli kentlerinden bir tanesi olan Çorlu ve bölgemiz arasında ticaretin ve iş birliklerinin artması konusunda birlikte çalışarak yeni fikirler ortaya çıkaracağız” ifadelerini kullandı.
BÖLGELER ARASI KALKINMA HIZLANACAK
Veliko Tırnovo TSO Başkanı Kiril İliev; “Ticaret ve Sanayi Odaları arasındaki iş birliği ve yapılan ortak projelerle bölgeler arası kalkınma hızlanacaktır” diyerek Tırnovo TSO ve Bölge tanıtımını içeren sunum gerçekleştirdi. Ziyaret karşılıklı hediye takdiminin ardından sona erdi.
Daha sonra  Gabrova Valisi Nevena Petkova, Gabrovo Belediye Başkanı Tanya Hristova, Gabrova TSO Başkanları İvan Lesev ve Pepa Somleva ziyaret edilerek bölgelerarası iş birliği ve Gabrova Teknik Üniversitesi hakkında görüşmelerde bulunuldu. PROJELERİMİZ ARASINDA EĞİTİMİN YERİ AYRIDIR
Ziyarette konuşan Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan; “Bizler üyemize en iyi ve güler yüzlü hizmeti verebilmek için üst yönetimimiz ve personelimizle birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üyelerimizin beklentilerine en iyi şekilde cevap verebilmek amacıyla yüksek bir tempo içerisinde her anımızı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Gerçekleştirmeyi amaçladığımız projelerimiz arasında eğitimin yeri ayrıdır. Birlikte yapacağımız iş birlikleri ve istişarelerle bu projeleri hayata geçirmeye çalışacağız” dedi.
ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYORUZ
Çorlu’nun ve Çorlu TSO’nun bölge için son derece önemli olduğuna değinen Gabrova Valisi Nevena Petkova; “Ziyaretiniz bizler son derece mutlu etmiştir. Trakya’nın en büyük sanayi kenti olan Çorlu’nun en büyük kurumlarından bir tanesi olan Çorlu TSO’nun başarılı çalışmaları ve faaliyetleri gerek bölgeye gerekse ülke ekonomisine önemli katkılar sunmuştur” açıklamalarında bulundu.
Gabrova TSO Başkanları gerçekleştirdikleri sunumla Gabrova ve TSO hakkında bilgiler verdiler. Karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle birlikte ziyaret sona erdi.


Defne Tuğçe AYAZ