ÇORLU SAADET DİVANINI YAPTI

İlçe binasında gerçekleştirilen divanda, aylık faaliyet raporları değerlendirildi.Saadet Partisi Tekirdag il Baskan Yardımcısı Murat Vakitçi tarafından Partiye yeni katılanlara temsilen rozet takıldı.
22 01 2020
254 kez okundu

Toplantının kapanış konuşmasında Saadet Partisi Çorlu ilçe Başkanı Aytuğ Aslan gündeme dair konuşmasında şunlardan bahsetti; “Ahlaki tahribat her geçen gün bünyemizi kemirmekte, toplumun temel taşı dediğimiz aile kurumu çatırdamaktadır. Her geçen yıl boşanmalar artmakta ve evlilikler azalmaktadır. Elbette bunun birçok nedeni var. Bu nedenlerden bazıları; ekonomik nedenlerden, sıkıntılardan kaynaklanan ayrılıklar olduğu gibi, aile içi cinsel taciz, hırsızlık, dolandırıcılık, gasp, taciz, aldatma, madde bağımlılığı, çocuk olmaması, ailedeki çocuklara karşı kötü muamele, kumar, içki, evin ekonomik olarak geçimini sağlayamama, terk etme/edilme, eşlerin ailelerine karşı saygısız davranması, dayak/kötü muamele, sorumsuz ve ilgisiz davranma ve eşin ailesinin aile içi ilişkilere karışması gibi birçok örnek daha gösterilebilir. Tabii burada TV’lerdeki aile yapımıza uygun olmayan film ve diziler, çok masum görünen yarışma programları, çocuklarımızın izlediği çizgi filmler, internet ve dolasıyla sosyal medyanın yapmış olduğu tahribat asla yabana atılacak boyutta değildir. Sayın yöneticilerimiz bir taraftan bu ailemizi bozan, gençlerimize ahlaksızlığı teşvik eden, toplumun temelini sarsan bu ahlaksız dizilerden şikâyetçi diğer taraftan ellerinde imkân olmasına rağmen bir şey yapmamaları manidardır. Bu tür yayınlar ile toplumumuz yavaş yavaş uyuşturulmakta bu tür ahlaksızlıklara alıştırılmaktadır.
‘KANAYAN AYARAYA PARMAK BASIYORUZ’
Bakıyoruz ki iktidar da sıkıntıları dile getiriyor, o da durumdan bizim gibi şikâyetçi ama daha ötesi maalesef yok. Derdimiz Saadet Partisi olarak bağcıyı dövmek değil, derdimiz iktidar ne yaparsa yapsın eleştirmek hiç değil, bizim derdimiz ülkemizin kanayan yaralarına parmak basmaktır. Sorunların bir an önce çözülüp milletimizin ahlaki ve manevi değerlerine bağlı kalmasını, her geçen gün kötüye giden evlilik müessesini yeniden ihya edilmesini, toplumun temel taşı aile kurumunun bir an önce kurtulmasını sağlamaktır. İktidar, ağlama, sızlanma, şikâyet makamı değildir. Bilakis icra, uygulama, yapma, sorun çözme makamıdır. Dertlerimiz sadece bunlar mı? Ekonomiden dış politikaya, tarım ve hayvancılıktan trafik sorununa, şehirlerdeki betonlaşmadan hava kirliliğine varıncaya kadar çeşit çeşit sorunlarımız var. Sorunların en kısa zamanda çözüldüğü bir Türkiye’yi temenni ediyoruz.

Onur ŞEKER

 


 

 

Whatsapp
google_160x600