ÇORLU HALKININ DA EMRİNDEYİM

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinin tamamlanmasının ardından Süleymanpaşa Belediyesi Başkanlığına seçilen Cüneyt Yüksel, mazbatasını İl Seçim Kurulunda düzenlenen törenle teslim aldı.
11.04.2019
702 kez okundu

Süleymanpaşa Belediyesi Başkanlığına seçilen Cüneyt Yüksel ile Millet ve Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyeleri, mazbatalarını Tekirdağ Adliyesi İl Seçim Kurulu’nda düzenlenen törenle teslim aldı. Tekirdağ Adliye Sarayı İl Seçim Kurulu Başkanı Naci Ergin’in odasında gerçekleşen mazbata törenine AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, geçmiş dönem milletvekilleri Ayşe Doğan, Metin Akgün, MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yüzel, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, Çorlu Belediye Başkan Adayı Serkan Erçili, partililer ve vatandaşlar katıldı. Düzenlenen mazbata töreni öncesi Süleymanpaşa Belediye Başkanı seçilen Cüneyt Yüksel ve ekibini tebrik eden İl Seçim Kurulu Başkanı Naci Ergin, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi. Ergin, “31 Mart 2019 günü ülkemiz genelinde mahalli idareler yerel seçimi yapıldı ve sonuçlandı. Demokraside bu bir hizmet yarışıdır. Bazıları sevinir, bazıları üzülür ama burada önemli olan bizim ülkemizin kazanmasıdır. Tekirdağ’da da yapılan seçimlerde Süleymanpaşa ilçemizde Cüneyt Yüksel, yarışı önde götürdüğü için bugün biz mazbatayı ona vereceğiz. Kendisinden Tekirdağ’a ve Süleymanpaşa’ya özellikle merkeze çok büyük hizmetler bekliyoruz. Tekirdağ’ımızın bir an önce kalkınması gerekiyor. Çünkü burası ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısı. Herkes buradan geçiyor ve o yüzden Tekirdağ’ı biz pırıl pırıl görmek istiyoruz. Sahilimizi, dinlenme yerlerimizi, sokakları, her tarafı. İnşallah Cüneyt Yüksel bunları gerçekleştirir.”dedi.


GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ YAPMAK İSTİYORUZ
Düzenlenen mazbata töreninde kendisine destek veren tüm Süleymanpaşa halkına teşekkür eden Başkan Yüksel, “Arkadaşlar öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Şu anda binlerce insan var. Herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Çok güzel bir yarış geçti. Allah'a hamdolsun kavgasız gürültüsüz Süleymanpaşa’da ve tüm Tekirdağ’da da bu yarış devam etti. Milletimiz kimi takdir ettiyse bugün mazbatalarını almak onlara nasip oldu. İnşallah biz, bize güvenenlere karşı mahcup olmayacağız. Biraz önce Sayın Hâkimim de söyledi. İnsanlarımızın, vatandaşlarımızın beklentisi çok fazla. Herkesin beklentilerine cevap verebilecek projeler üretmemiz gerekiyor. Biz kampanya sürecinde de bahsettiğimiz gibi gönüllere girmek istiyoruz, gönül belediyeciliği yapmak istiyoruz. Herkesin beklentilerine cevap verecek icraatlar ortaya koymak istiyoruz. İnşallah bize güvenenlere karşı Allah bizi mahcup etmesin.”dedi.
ÇORLU’NUN HAKKINI ASLA ÖDEYEMEM
Mazbata töreninin ardından Gazetemiz DEVRİM ve Haber 282 mikrofonlarına özel açıklamada bulunan Yüksel, İl Başkanlığı ve Adaylığı süresince kendisine destek veren Çorlulu hemşerilerine de teşekkür etti. Başkan Yüksel, “Öncelikle ben Çorlu’ya selamlarımı iletiyorum. Sadece Süleymanpaşa’da değil, Allah nasip ederse Çorlu’da da beni görecekler. Çorlu’nun üzerimde hakkı çok fazla bunu asla ödeyemem. Hem İl Başkanlığım döneminde hem adaylık sürecimde Çorlu bana hep sahip çıktı. İnşallah ben sadece Süleymanpaşa’nın değil onların da bir kardeşleri olarak buradayım. Gücümün yettiği kadarıyla Ahmet başkanımızla birlikte Çorlu’da da yapacağımız bir şey varsa Çorlu halkının da emrinde olan bir kardeşleriyim. İnşallah vatana millete şehrimize hayırlı olur. İnanıyorum ki bu önümüzdeki dönem hizmet anlamında daha farklı yerlere çıkaracağımız bir Süleymanpaşa görecekler. Çorlu halkını bundan sonra bol bol Süleymanpaşa’da görmek istiyoruz.”dedi.
MARMARA’NIN İNCİSİ OLACAĞIZ
Yüksel, açıklamasının devamında “Bizim Tekirdağ il genelinde devlet yatırımları ile alakalı özellikle kamu binaları ve diğer yatırımlarla ilgili çok bir eksiğimiz yok çok şükür. Sadece yerel ile ilgili eksiklerimiz ve sıkıntılarımız var. Biz bu konuyla ilgili biraz daha 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarımız çerçevesinde AK Parti’de biliyorsunuz belediyecilik had safhada yani tecrübesi çok fazla. Tecrübeli kadrolar da var içimizde. İnşallah biz Tekirdağ’ı,  Süleymanpaşa’yı Trakya’nın incisi haline getirmek hatta iddialı konuşalım Marmara’nın incisi haline getirmekle alakalı güzel projelerimiz var. Yarından itibaren bismillah görecekler zaten.”dedi.


Tutku AKBAŞ