ÇORLU HALKINDAN VE YEREL YÖNETİMLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ

Tekirdağ Süper Amatör Ligi temsilcilerimizden Çorlu Kültürspor, yönetim kurulu ve futbolcular ile birlikte Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un da katılımı ile kahvaltıda bir araya geldi.
12 10 2019
438 kez okundu

İlçemizi Tekirdağ Süper Amatör Ligi’nde başarılı bir şekilde temsil eden ve genç futbolculardan oluşan kadrosu ile mücadele eden Çorlu Kültürspor, yönetim kurulu ve futbolcular ile birlikte Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un da katılımı ile Leb-i Derya Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Çorlu halkından ve yerel yönetimlerden bu gençlere sahip çıkılmasını isteyen Çorlu Kültürspor Kulübü Başkanı Gündoğan Meriç, “Bu yıl misyonumuz belli. Tamamıyla altyapımızı A takım üzerine kurduk. Tekirdağ Süper Amatör Ligi’ne U-17 takımımız ile girdik. Güzel bir başlangıç yaptık ve 2’de 2 gidiyoruz. Çorlu’muzun çocukları ile bu yola çıktık. Bu çocuklara şans verildiğinde neler yapabileceklerini gösterdiler. Süper Amatör’de 3 şampiyonluk bir de ikinciliğimiz var. Tekirdağ’ın en başarılı takımlarından biri olarak kendimizi görüyoruz. Hedefimiz her yıl şampiyonluk değil, bu yıl yetiştiricilik rolü misyonumuz var. Dışarıya iki oyuncumuzu transfer ettik. Bizim beklentimiz, Çorlu halkından ve yerel yönetimlerden destek bekliyoruz. Belediye başkanımız, bizden desteğini esirgemedi bugün de aramızda. Ligdeki hedefimiz bu yıl ligde tutunmak, gençlerimi görmek. Çorlu halkından destek bekliyor ve tüm maçlarımıza davet ediyoruz” dedi.


ŞEHRİMİZE SPORDA HEP BERABER HAREKET EDECEĞİZ
Düzenlenen toplantıda konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise yaptığı açıklamada “Spor kulüplerimizin her türlü etkinliklerinde yanlarında olmaya çalışıyoruz. Kültürspor, şehrimizde önemli kulüplerden bir tanesi. Kahvaltı bahane, sporcularımız ve yöneticilerimiz ile de bir araya gelmiş olduk. 28 branşta Çorlu’da faaliyet gösteriyoruz. Spor Her şeyden önce gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyor, sorumluluk almayı ve öz güven sağlıyor. Kültürspor’un başarılarını her zaman takip edeceğiz. Biz de belediye başkanlığı olarak spora imkanlarımız doğrultusunda katkı vermeye devam edeceğiz. Bir arada olduğumuzda çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Gençlerin bir araya geleceği alanlara, tesislere ve sahalara ihtiyacımız var. Bu toplantılar bu konuları konuşmamıza vesile oluyor. Spor müdürlüğümüz ile spor şurası düzenleyeceğiz. Kısa, orta ve uzun vadede şehrimize sporda hep beraber hareket edeceğiz” diye konuştu.


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600