ÇORLU DEVLETİNE VE MİLLETİNE SAHİP ÇIKTI

Çorlu Kaymakamlığı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 15 Temmuz’u anma etkinlikleri çerçevesinde Çorlu’da fotoğraf, yağlı boya ve kara kalem çalışmalarının yer aldığı sergi açılışı gerçekleştirdi.
13.07.2018
651 kez okundu

15 Temmuz 2016 yılında hain terör örgütü FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin 2. yıldönümü çerçevesinde Çorlu Kaymakamlığı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Hükümet Konağı’nda fotoğraf, yağlı boya ve kara kalem çalışmalarının yer aldığı sergi açılışı gerçekleştirdi. Gerçekleşen sergi ile ilgili bilgiler veren Çorlu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gürsan Çil, “Sergimizde 29 fotoğraf, 14 yağlı boya ve 4 kara kalem çalışması bir hafta boyunca Hükümet Konağı’nda sergilenecek. Bu sergimizde 30 kursiyerimiz yer aldı. Ayrıca getiremediğimiz ürünler de Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde sergilenecek” dedi.

ÇORLU’DA GÜZEL DUYGULAR YAŞADIK
Sergi açılışına Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Murat Yiğiter, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Selim Özbay, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Sevinç, Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, Namık Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Lokman Hakan Tecer, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş, Çorlu Yeni Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Zeki Dobrucalı, kamu kurum müdür ve amirleri ile vatandaşlar katıldı. Gerçekleşen açılış töreninde konuşan Çorlu Kaymakamı Levenet Kılıç, “15 Temmuz anma etkinlikleri çerçevesinde ilçemizde bir dizi etkinlikler gerçekleştirdik. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü katkıları ile 15 Temmuz 2016’da Çorlu’nun neler yaşadığı ile ilgili bir resim sergisi hazırladık. Çorlu’da bir ilki gerçekleştirerek Hükümet Konağı’nda sergi açıyoruz. 15 Temmuz ile ilgili saat 11.00’da Çorlu Şehitliği ziyaret edilecek. Peşinden hem tren kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımız için hem de şehitlerimiz için Hacı Mehmet Şirikçi Camii’nde mevlit okutulacak. Daha sonra akşam namazını Çorlu Şehitliğinde kılıp, Atatürk Meydanı’na doğru yürüyüş gerçekleştireceğiz. 15 Temmuz sürecini birlikte yaşadık. Benim de burada görev yapıyor olmamın benim için anlamı çok büyük. Halkımızın nasıl birlik ve beraberlik içinde olduğunu, vatanı için meydanlara döküldüğünü Çorlu’da da güzel duygularla yaşadık. O geceyi yaşatmak için sergimizi açıyoruz” dedi.
Tutku AKBAŞ

Etiketler:
15 Temmuz
sergi