ÇORLU BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINI TEDİRGİN EDEN AÇIKLAMA

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Kasım ayı Meclis Toplantısı’nda İller Bankası’ndan gelen gelirin azalması sebebi ile ileride personel maaşlarını ödemekte zorlanacaklarını belirtti.
07 11 2019
1211 kez okundu

Her düzenlenen Çorlu Belediyesi Meclis Toplantısı öncesi meclis üyelerine verdiği brifinglerde, İller Bankası’ndan gelen gelirin azalması sebebi ile ileride personel maaşlarını ödemekte zorlanacaklarını belirtti. Yıllar ve aylara göre düşen gelir dağılımındaki tabloyu paylaşan Sarıkurt, “İller Bankası’ndan gelen tahakkuk ve tahsilat ilişkisi makasın açıldığını görüyoruz. Bu ay merkezi bütçeden gelen pay  yüzde 20 daha düşüğü olacak. Daha önce sigortaya, vergiye ve maaşlara yetiyordu. Bir dönem maaşlara yetmeye başladı. Bugün itibariyle yerel kaynak maaşlara dahi yeterli gelmeyecek vaziyette. Ümit ediyoruz ki meclisimiz bu zorluklardan bir an evvel çıkar” ifadelerine yer verdi.
ÇALIŞANLAR TEDİRGİN OLDU
Başkan Sarıkurt’un mecliste yaptığı açıklama Çorlu Belediyesi çalışanlarını da tedirgin etti. Çalışanların önümüzdeki aylarda maaşlarını alıp alamayacağı ise şimdiden merak konusu oldu.  


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600