ÇORLU BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI EYLEM BAŞLATTI

Çorlu Belediyesi çalışanları, 88 gündür toplu sözleşmelerde uyuşmazlık yaşadıkları nedeni ile Çorlu Belediyesi önünde eylem yaptı.
14.03.2019
1440 kez okundu

88 gündür Çorlu Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında yaşanan toplu iş sözleşmelerindeki uyuşmazlık nedeni ile işçiler, Çorlu Belediyesi önünde eylem yaparak grev kararını belediye binasına astı. Belediye-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Bayram Özkan, işçilerle bir araya gelerek yaptığı konuşmada “Bugün Çorlu Belediyesi kadrolu işçileri 88 gündür süren toplu iş sözleşmesinde yaşanan uyuşmazlık neticesinde toplandık. Tüm katılan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bugün ayrıca Antalya Alanya’da, İzmir Menderes ve Tekirdağ Çorlu’da işçi arkadaşlarımız demokratik haklarını kullanarak grev kararını belediye binasına asacağız. Sizler alın teri döküyorsunuz ve bunun karşılığını almak en doğal hakkınız. Belediye başkanı saat 23.00’da bizlerle görüştü ve masada biteceğini söyledi. Yasal süreç bizim açımızdan bugün bitmiştir. Grev işçinin en son silahı ve en son istediği şeydir. Demokratik hakkımız neyse onu sonuna kadar kullanacağız. Grev kararımız tüm çalışanlarımıza hayırlı olsun. Belediye-İş Sendikası olarak sonuna kadar yanınızdayız.”dedi.


BAŞKAN TEKLİFLERİ OKUYAMADIĞINI SÖYLEDİ
Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt ile yaptıkları görüşmede teklifleri okuyamadığını ve vaktinin olmadığını söyleyen Belediye-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Bayram Özkan, en kısa zamanda masaya oturacaklarını ve haklarını alacaklarını belirtti. Özkan, “Biz görüşmelerden aldığımız olumlu sonuçlar var. Belediye-İş Sendikası ilkeli bir sendika. Bizim yaptığımız yasal süreçtir. Ücret maddelerinde bir anlaşmazlık var. Belediye başkanı mutlaka bitireceğini ama çalışamadığını söyledi. Onlar seçim derdinde emekçiler de geçim derdinde. Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, ücretler üzerinde çalışma yapmadığını söyledi. Biz ümidimizi kesmedik. Bu hafta içi ya da her an görüşmeler sonlanabilir. En kısa sürede işçilerin lehine sonuçlanması için çalışacağız.”dedi.


Tutku AKBAŞ