ÇOCUKLAR 2. KEZ ENERJİ TASARRUFUNU RESMEDECEK

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) ilkokul çağındaki çocuklara yönelik olarak düzenlediği ‘Aydınlık Bir Şehir’ temalı resim yarışmasıyla gelecek nesillerde enerji tasarrufu bilincine katkı sağlıyor.
12 04 2019
495 kez okundu

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) çocukların enerji tasarrufu kültürüyle yetişebilmesi için geçtiğimiz yıl ilk adımını attığı projeyi geleneksel hale getirdi. Bu yıl 2.’si düzenlenen ve Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli genelindeki resmi/özel tüm ilkokul öğrencilerine yönelik ‘Aydınlık Bir Şehir’ temalı resim yarışması çocukları enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyor.
TREDAŞ, projeyle gelecek nesillerin büyüdüklerinde yaşadıkları alanın ve ülkemizin enerji tasarruflarına yön verebilmesi için farkındalık oluşturmayı hedefliyor. 
25 Mart-25 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yarışmaya katılan öğrenciler, enerji tasarrufunu anlattıkları eserlerini kendi okul müdürlüklerine teslim edecek. Okul müdürlükleri de eserleri posta ile TREDAŞ’a ulaştıracak.
DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLECEK
Yarışmaya başvuran eserler, TREDAŞ sorumluluğunda belirlenen jüri ve konunun uzmanları tarafından değerlendirilecek. Kazanan yarışmacılar, 7 Mayıs 2018 tarihinde www.tredas.com.tr adresinden duyurulacak. Dereceye giren çocuklara bisiklet, scooter ve tablet hediye edilecek.
Ayrıca sergilenmeye değer eserlerden oluşan bir resim sergisi de açılacak.


Defne Tuğçe AYAZ

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600