ÇOCUĞUNUZA SINIR KOYUN

Minik Eller Aslı Anaokulu, düzenlediği etkinlikte Psikolog Edanur Selçuk çocukla işbirliği yapmak konusunda velilere eğitim verdi.

Çocuğa sınır koymak, çocukla işbirliği yapabilmek hakkında açıklama yapan Psşkolog ve Oyun Terapisti Edanur Selçuk, “Çocukların demokratik bir tutumla büyütülmesi gerek.0-6 yaş arası çocuklar istedikleri olmadığı zaman çocuklar ağlıyor, kendini yere atıyor, arkadaşlarına vuruyor. Çocuklar sadece ben merkezciler. İşte bu yüzden sınır koymak gerekiyor. Çocuklar sınır ister çünkü sınır çocuklara kendilerini güvende hissettirir.Çocuklar ne kadar ileri gidebileceğini bilmek ister.Bunu öğrenmeleri açısından sınır koymak son derece önemlidir. Sınır koymanın da bir sınırı var. Sınırların nedeni açıklanmalı,çocuğun da görüşü alınmalı. Koyduğumuz kurallar konusunda tutarlı olmalıyız. Sade net ve anlaşılır olmalı. Sözler ve davranışlar birbirini desteklemeli.Anne babaların ortak noktası kaygı. Tahammül sınırının en zorlandığı anda bile tepkiler ölçülü olmalı. Yıpranmadan,bağırmadan,azarlamadan,tehtit etmeden de çocukla iş birliği yapmak mümkün” dedi.

HEM ÖĞRENDİK HEM EĞLENDİK
Seminer sonundaki atölye çalışmasında Psikodrama tekniği kullanarak yapılan etkinliğin çok keyifli geçtiği belirten Psikolog ve Oyun Terapisti Edanur Seçluk, “Aile katılım etkinliği çok keyifliydi.Ailelerin yaşamış olduğu sorunlara ayna olduk ve canlandırdık. Yaptığımız yanlışları fark ettik ve çok benzer durumlar yaşayan diğer ailelerle paylaştık. Aileler yaşarken yıprandıkları durumlara canlandırdıklarında güldü ve farkındalıkları arttı.
Hem öğrenip hem eğlendiğimiz bu eğitimde tüm samimiyetiyle paylaşımda bulunan, eğitime katılan bütün velilere  ve bize bu fırsatı sunan Minik Eller Aslı Anaokulu’na çok teşekkür ediyorum” sözlerini kaydetti. 
Tutku AKBAŞ


Diğer Haberler

VEGA’DA ANLAŞMALAR DEVAM EDİYOR

VEGA’DA ANLAŞMALAR DEVAM EDİYOR

Çorlu’da hızlı bir şekilde büyüyen ve gelişmekte olan Özel Çorlu Vega Hospital, sağlık alanındaki çalışmalarını hızla sürdürüyor.
DOĞRU SANDIĞIMIZ YANLIŞLAR

DOĞRU SANDIĞIMIZ YANLIŞLAR

Günümüzde meme estetiği operasyonu olan kadın sayısı her yıl katlanarak artıyor. Doğum ve emzirme dönemi tamamlandıktan sonra kadınların en çok talep ettikleri meme estetiği oluyor.
TUZ: DOST MU, DÜŞMAN MI?

TUZ: DOST MU, DÜŞMAN MI?

Tuz, hayatın oluşumunda ve devamlılığında vazgeçilmez bir unsur. Ancak doğru miktarlarda tüketilmediğinde, dostumuz olduğu kadar düşmanımız da…
BÖBREK SAĞLIĞINI  TEHDİT EDEN 7 NEDEN

BÖBREK SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN 7 NEDEN

Ülkemizde her 7 kişiden birinde görülen kronik böbrek rahatsızlıklarının en yaygın nedeni, sağlıksız ve bilinçsiz yaşam alışkanlıkları olarak belirtiliyor.
AİLEDE VARSA RİSK 6 KAT ARTIYOR!

AİLEDE VARSA RİSK 6 KAT ARTIYOR!

Toplumda göz tansiyonu ile karasu hastalığı olarak bilinen ve tüm dünyada en önemli körlük nedenlerinden biri olan glokom, görme sinirinin ilerleyici hasarıyla karakterize bir hastalık. En önemli risk...
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster
FİRMA REHBERİ
İç Mimarlık - Dekorasyon
Yapı - İnşaat
Enerji