CİMER’E ŞİKAYET TABELAYI İNDİRTTİ

Çorlu Belediyesi tarafından tescilli tarihi Belediye Binasına konan Balmumu Heykel Müzesi tabelası bir vatandaş tarafından CİMER’e şikayet edildi. Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından tabelanın kaldırılması istendi.
14 08 2020
994 kez okundu

Çorlu Belediyesi tarafından Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’den satın alınan balmumu heykelleri çok fazla tartışma konusu olurken hazırlıkları da bir yandan devam ediyor. Tarihi Belediye binasına konacak balmumu heykelleri için müze çalışmaları nedeniyle gerekli tadilat ve hazırlık çalışmaları sürdürülürken belediye binası girişine asılan “Çorlu Belediyesi Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi” tabelası bir vatandaş tarafından CİMER’e şikayet edildi.
SİLUETİ BOZUYOR
CİMER’e şikayetin ardından tescilli bina olması nedeniyle konu Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’ne aktarıldı. Edirne Kültür Varlıkları Bölge Müdürlüğü tarafından Çorlu Belediyesi’ne yazı gönderilerek tescilli eski belediye binasına tabela konulmasıyla ilgili herhangi bir izin alınmadığı, binanın siluetini olumsuz etkilemesi sebebiyle tabelanın kaldırılması istendi.
“Çorlu Belediyesi Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi” tabelası tarihi tescilli binaya konmasının ardından silueti bozduğu gerekçesiyle aşağıya indirildi.
Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600