CHP’DE KARTLAR YENİDEN KARILIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu İlçe Başkanlığı seçimleri için açıklanan destekler, aday olması beklenirken başka listeye geçenler ve yaşanan son dakika gelişmeleri sonrasında CHP Çorlu’da başkan adayları arasındaki yarış her geçen gün artıyor.
08 11 2019
1196 kez okundu

8 Kasım – 1 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılması beklenen Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı seçimlerinde ilk olarak basının karşısına çıkarak adaylığını açıklayan Doğukan Dağ’ın ardından sosyal medya üzerinden adaylıklarını açıklayan Yıldıray Arıcı, mevcut ilçe başkanı Özgür Ertaş ve son olarak Engin Anıl’ın adaylıklarına kesin gözüyle bakılıyor.


RENKLER BELLİ OLDU
Sosyal medya üzerinden adaylığını açıklayan Yıldıray Arıcı liste rengini beyaz olarak belirlerken, yine sosyal medya üzerinden adaylığını açıklayan mevcut ilçe başkanı Özgür Ertaş’ın liste rengini kırmızı olarak belirlemesi sonrasında Engin Anıl da liste rengini kırmızı ve beyaz şeklinde olacağını duyurdu. Basın açıklaması yaparak adaylığına resmiyet kazandıran Doğukan Dağ ise mavi listeyle seçimlere gireceğini en başından belirtmişti.


ADAYLARA DESTEK AÇIKLAMALARI BAŞLADI
İlçe Başkanı adaylığı için adı geçen Müjdat Uysalcan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla ‘birlik mesajı’ verdi. Uysalcan; “Ben ve ekibim her zaman uzlaşmacı, birleştirici ve ayrıştırmayan siyaset anlayışıyla mevcut ilçe başkanımız ve başkan adayımız Avukat Özgür Ertaş’ın yanında kırmızı listede yer almaya karar verdik” şeklinde yaptığı açıklamayla kulislerde şok etkisi yarattı. Uysalcan’ın yaptığı açıklamayla Özgür Ertaş’ın yanında yer alacağını belirtmesi partililer arasında günün en çok konuşulan konuları arasında yer aldı.


BELEDİYE BAŞKANI AHMET SARIKURT AÇIK OYNADI, ‘ÖZGÜR ERTAŞ’ DEDİ
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, önceki gün çıktığı bir programda yaptığı açıklama ile hem partilileri hem de CHP İlçe Başkanlığı için yarışan diğer adayları şok etti. Başkan Ahmet Sarıkurt; “Ben hayatımım hiçbir döneminde vefasız olmadım, şartlar ne olursa olsun. Yine vefasızlık etmeyeceğim. Özgür başkanıma eşlik etmem gerektiğine inanıyorum. Ben yola Özgür başkan ve ekibiyle beraber çıktım, başarılı olduk” dedi. Sarıkurt’un yaptığı açıklamanın ardından CHP’liler ve ilçe başkan adayları arasında gündem yaratan bu açıklama pek çok tartışmayı da beraberinde getirdi. Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un “Herkese eşit mesafede olması gerekir” diyen partililer, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a tepki gösterdi.


MECLİS ÜYELERİ DE RENKLERİNİ BELLİ ETMEYE BAŞLADI
Çorlu Belediye Meclis üyeleri de sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla hangi listeye ve adaya destek olacaklarını yavaş yavaş belli etmeye başladılar. Önümüzdeki günlerde Çorlu’da CHP İlçe Başkanlığı seçimlerinin daha da hareketleneceği ve yeni adayların çıkabileceği kulislerde konuşuluyor.
KADIN ADAY ÇIKACAK MI?
Ergene’de İlçe Başkanlığı adaylığını açıklayan Mehtap Tural’ın ardından gözler Çorlu’ya çevrildi. İlçe Başkanlığı için Çorlu’da şu ana kadar kadın aday çıkmazken önümüzdeki günlerde CHP’de kadın aday olup olmayacağı merak uyandırıyor.
Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600