CHP 96. YILINI ÇORLU’DA KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu İlçe Örgütü, kuruluşlarının 96. Yılı sebebi ile kutlama programı düzenledi.
09.09.2019
660 kez okundu

CHP Çorlu İlçe Örgütü, kuruluşlarının 96. Yılı sebebi ile Atatürk Meydanı’nda bulunan anıta çelenk sundu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşan CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş, “CHP bugün dünyanın en köklü partileri arasında yer almaktadır. Partimiz, hem ülkemizin hem de dünyanın ortak değerlerine bağlı kalarak siyasi mücadelesini sürdürmektedir. CHP, Türkiye’nin birleştirici gücüdür, demokrasinin ve insan haklarının teminatı konumundadır. 31 Mart seçimleri sonucunda Türkiye’de mevcut siyasi iktidar partisinin tek alternatifi CHP’dir. 17 yıllık AKP iktidarı bugün hiçbir toplumsal talebe çözüm üretememektedir. Ülke olarak hepimiz her geçen gün yoksullaşıyoruz. Kurulduğumuz günden bugüne kadar hiçbir zaman geri adım atmadık, atmayacağız. Adalete, eşitliğe ve özgürlüğe dayalı politikalarımız ile ülkemiz için termal kapısı olmaya devam edeceğiz.”dedi.


96 YIL ÖNCE BUGÜN TARİH DEĞİŞTİ
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ise yaptığı konuşmada, “Partimiz bugün 96 yaşında. Ne mutlu bize ki böyle büyük bir geleneğin ve geçmişin mirasçılarıyız. Atamızın izinden yürümekten büyük onur ve gurur duyuyorum. 96 yıl önce bugün tarih değişti. Partimiz kurulduktan 51 gün sonra Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. 96 yıl önce bu halkın zincirleri kırıldı. Bizim karakterimiz, Atamızın da dediği gibi hürriyet ve istiklaldir. Geçmişte çok bedeller ödedik. Bugün de ödüyoruz. Hiçbir bedel bizi mücadelemizden alıkoyamadı. Biz kazanırsak Türkiye ve gelecek kazanacak.”dedi.
MÜCADELEMİZDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ
CHP Tekirdağ milletvekili İlhami Özcan Aygun ise, “Mensubu olduğum CHP’de bu gün 96. Yıldönümü. CHP eşit haklara sahip, onurlu insanların yaşadığı bir Türkiye’nin garantisidir. Şartlar ve koşullar ne olursa olsun huzur ve barış ortamının savunucusu olma yolunda mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.”dedi.
CHP TÜRKİYE’DE TEK BAŞINA İKTİDAR OLACAK
Düzenlenen kutlamalara katılan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yaptığı konuşmada “İnanıyorum ki 100. Yıl kutlamalarında CHP Türkiye’de tek başına iktidar olacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı toplumun her kesimini ilgilendiriyor. Kimleri ilgilendirmiyorsa onlar bu toplumun dışındadır. Şu anda Türkiye’de CHP iktidarının temelleri ortaya çıkmaya başladı. CHP’nin ideaları 96 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk tarafından oluşturulmuştur. Bu idealar bize yol gösterdiği sürece devlet düşmanları içimize giremeyecekler. Elimizden geldiği kadar tüm ilçelerimize giderek kutlamalara katılmaya çalışacağız.”dedi.
AŞURE DAĞITILDI
Düzenlenen konuşmaların sonunda programa katılan davetliler günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra CHP Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş ve partililer, vatandaşlara aşure ikramında bulundu.


BAŞKAN SARIKURT KATILMADI
Düzenlenen kutlama programlarında Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt’un olmaması dikkat çekti. Partililer, çelenk koyma ve aşure dağıtımında CHP’li belediye başkanı Ahmet Sarıkurt’u ararken, Sarıkurt’un Belçika’nın başkenti Brüksel’de bir etkinliğe katıldığı öğrenildi. CHP’nin 96. Yıl kutlamalarında başkan Sarıkurt’un olmaması partililer arasında tepkilere neden oldu.


Tutku AKBAŞ