‘ÇEVRENİZE SAHİP ÇIKIN’

Saadet Partisi Ankarada il başkanları ve il müfettişleri ile toplantı yaptı. Tekirdağ il Başkanı Feti Pehlivan'ın da hazır bulunduğu toplantıda Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kazdağları ve Salda Gölü üzerinden başlayan çevre tartışmaları ile ilgili il başkanlarına talimat verdi.
05.08.2019
231 kez okundu

Son günlerin önemli gündem başlıklarından biri olan çevre ile ilgili de konuşan Karamollaoğlu, partisinin il başkanlarına şu talimatı verdi: "Son zamanlarda çevre başta ülkemiz olmak üzere bütün dünyada önemli bir konu haline geldi. Şimdi ülkemizde bir altın rezervinin olduğu görüldü. Altın siyanürle arandığı için başta Kazdağları olmak üzere ülkemizin doğası tahrip oluyor. Sizler de il başkanları olarak bu konuları takip etmeli ve bunları engellemeli veya doğayı tahrip etmeyecek doğru metotların kullanılması için bir çaba içine girmelisiniz.”
Çevre konusunda hükümete de tavsiyelerde bulunan Karamollaoğlu, "Doğayı tahrip ettiğinizde onu geri kazanmak hem çok zaman alır. Hem de büyük maddi kaynak gerektirir. Buna dikkat edilmesi gerekir" dedi.
SALDA GÖLÜ'NDE YAPILAŞMA OLMAMALI
Salda Gölü'nün yapılaşmaya açılacağı yönündeki tartışmalara da değinen Karamollaoğlu, "Salda Gölü konusu da umarım ki daha ileri noktaya gitmez. Sayın Emine Erdoğan da yapılaşmaya karşı paylaşımlarda bulundu. Konunun takipçisi olacağını ve bölgenin tahrip edilmeyeceğini ifade ediyor. İnşallah öyle olur" dedi.


Onur ŞEKER