ÇEVRE DOSTU ASYAPORT

Süleymanpaşa’nın Kumbağ Mahalle Muhtarı Ekrem Kesim, mahalle sakinleri adına Asyaport Limanı yönetim kurulu başkanı Ahmet Soyuer‘e bir teşekkür yazısı yolladı.

Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, Kumbağ sahillerinin kirlendiğini görünce, denizin temizlenmesinde kullanılan bir süpürge yapmayı planladı. Deniz süpürgesi örneklerini inceleyen Soyuer, AR-GE ekibi ile birlikte deniz çöplerini temizleyen bir süpürge imal etti. Asyaport tesislerinde imal edilen makine ile Kumbağ ve Barbaros sahilleri günlük düzenli olarak temizleniyor. Piyasada 200 bin TL olan makineyi 60 bin TL’ye mal eden şirket, bu sayede deniz yüzeyindeki yoğun plastik, odun ve naylon parçalarını topluyor. Tek seferde 500 kg çöpü haznesine doldurma imkanına sahip makine sayesinde kısa sürede Kumbağ ve Barbaros sahilleri temizlendi.

Bu durum karşısında Kumbağ Mahalle Muhtarı Ekrem Kesim Kumbağ ve bölgede ikamet edenler adına Asyaport Limanı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer’e bir teşekkür yazısı yolladı. Muhtar Kesim gönderdiği teşekkür yazısında şu sözlere yer verdi: “Kumbağ Mahallesi sahil şeridinde Deniz Süpürgesi ile yapmış olduğunuz temizlik çalışmaları, mahallemiz ve dışardan gelen misafirlerimiz tarafından beğeni ile karşılanmış olup, gözle görünür biçimde denizde temizlik oluştuğu için, başta şahsım olmak üzere Kumbağ mahallesi sakinleri ve misafirleri adına teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.”
Tutku AKBAŞ

 

 

 

Diğer Haberler

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Tekirdağ’da faaliyet gösteren oto pazarına yönelik, polis ekipleri tarafından uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadı.
TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Ergene’de İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Oleik Ayçiçeği tanıtımı yapılıp, Tarla Günü düzenlendi.
8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 8.'si düzenlenen Çorlu Belediyesi Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı.
TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, MEY Tekirdağ İçki Fabrikası ve Şarköy İçki Fabrikası’nın son durumu ile Büyükşehir Belediyesi’nin güncel çalışmaları hakkında basın toplantısı gerç...
Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirip Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşadıkları bölgelere dönen gurbetçiler, Kapıkule’de 4 kilometre kuyruk oluşturdu. Sağanak yağışın altında Kapıkule’den çıkış y...
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster