ÇEVRE DOSTU ASYAPORT

Süleymanpaşa’nın Kumbağ Mahalle Muhtarı Ekrem Kesim, mahalle sakinleri adına Asyaport Limanı yönetim kurulu başkanı Ahmet Soyuer‘e bir teşekkür yazısı yolladı.
11.08.2017
572 kez okundu

Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, Kumbağ sahillerinin kirlendiğini görünce, denizin temizlenmesinde kullanılan bir süpürge yapmayı planladı. Deniz süpürgesi örneklerini inceleyen Soyuer, AR-GE ekibi ile birlikte deniz çöplerini temizleyen bir süpürge imal etti. Asyaport tesislerinde imal edilen makine ile Kumbağ ve Barbaros sahilleri günlük düzenli olarak temizleniyor. Piyasada 200 bin TL olan makineyi 60 bin TL’ye mal eden şirket, bu sayede deniz yüzeyindeki yoğun plastik, odun ve naylon parçalarını topluyor. Tek seferde 500 kg çöpü haznesine doldurma imkanına sahip makine sayesinde kısa sürede Kumbağ ve Barbaros sahilleri temizlendi.

Bu durum karşısında Kumbağ Mahalle Muhtarı Ekrem Kesim Kumbağ ve bölgede ikamet edenler adına Asyaport Limanı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer’e bir teşekkür yazısı yolladı. Muhtar Kesim gönderdiği teşekkür yazısında şu sözlere yer verdi: “Kumbağ Mahallesi sahil şeridinde Deniz Süpürgesi ile yapmış olduğunuz temizlik çalışmaları, mahallemiz ve dışardan gelen misafirlerimiz tarafından beğeni ile karşılanmış olup, gözle görünür biçimde denizde temizlik oluştuğu için, başta şahsım olmak üzere Kumbağ mahallesi sakinleri ve misafirleri adına teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.”
Tutku AKBAŞ