ÇEŞME HIRSIZLARINA KARŞI ÖNLEM ALINDI

Çorlu’da bulunan Asri Mezarlık ve Emlak Konutları Mezarlığında yaşanan çeşme hırsızlığına karşı ekipler, plastik çeşme önlemi alarak hırsızlığın önüne geçti.
13.07.2019
681 kez okundu

Geçtiğimiz günlerde Çorlu Asri Mezarlık ve Emlak Konutları bölgesindeki mezarlıkta bulunan toplamda 70 adet çeşme, kimliği belirlenemeyen hırsızlar tarafından çalınmıştı. Mezarlıkta yakınlarını ziyaret etmeye giden vatandaşlar tarafından fark edilen durum, bu kadar da olmaz dedirtmişti. Yaşanan hırsızlık olaylarına karşı TESKİ ve Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekipleri, bir daha bu tarz olayların yaşanmaması adına çeşmeleri demirden değil, plastik maddeden yapılan çeşmelerden kullandı.


ARTIK BUNLARI ÇALAMAZLAR
Yaşanan olaylar sonrasında isyan eden vatandaşlar, hırsızlara karşı önlem alan yetkililere teşekkür ederek “Nihayet güzel bir uygulama yapılıp hırsızlık olaylarının önüne geçilmiş. Artık mezarlığa geldiğimizde çeşmelerin çalınıp çalınmadığını düşünmeyeceğiz. Bu çeşmeleri çalanların yakınları buradaki mezarlıklarda yatmıyor herhalde. Çeşmeleri çalıp ellerine ne geçti acaba. Bunları da çalarlarsa artık ne diyeceğimizi bilemiyoruz. Yapılan bu uygulama ile inşallah hırsızlıkların önüne geçilmiştir.”dedi.


Tutku AKBAŞ