ÇERKEZKÖY’DE ENGELLİLER İÇİN ANLAMLI PROJE

Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Mehmet Şahin Yılmaz, kulüp bünyesinde engellilerin de spor yapmaları için çalışma başlattıklarını belirtti.
12 10 2019
198 kez okundu

Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Mehmet Şahin Yılmaz, kulüp bünyesinde engellilerin de spor yapmalarını sağlayacaklarını ve bu konuda çalışmalarının olduğunu belirtti. Yılmaz, “Tekerlekli sandalye basketbol, futbol takımı, voleybol ya da masa tenisi gibi bu dört branştan önce bir ya da iki branşı faaliyete geçirmeyi planlıyoruz ve bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Kısa sürede engelli kardeşlerimizin de kulübümüzde spor yapmalarını sağlayacağız. Unutulmamalıdır ki her sağlıklı insan birer potansiyel engellidir. Her sağlıklı insan gibi engelli kardeşlerimiz de spor yapabilir” dedi.
AMACIMIZ GENÇLERİMİZİN SPOR YAPMALARINI SAĞLAMAK
Yılmaz, “İlçemizdeki gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutkmak, kötü alışkanlıkları olanları da o alışkanlıklarından kurtarmak ve spora teşvik etmek için bizlere düşen görevi en iyi şekilde yapma gayreti içindeyiz. Amacımız ilçemiz gençlerini sporun her alanında engelli engelsiz spor yapmalarını sağlamak” diye konuştu.
Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600