ÇERKEZKÖY ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ AÇILDI

Sosyal belediyeciliğin başarılı örneklerini sergileyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’ni düzenlenen açılış töreni ile vatandaşların hizmetine sundu.
15.03.2019
173 kez okundu

Çerkezköy ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi’nde gerçekleştirilen açılış törenine, Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak, Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdür Vekili Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, daire başkanları siyasi parti temsilcileri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda ilk konuşmayı Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Bülent Doğan yaptı. Konuşmasında Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi hakkında teknik bilgiler paylaşan Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Doğan, “Çerkezköy ilçemize bağlı İstasyon Mahallemizde bulunan, toplam 12 bin 674 metrekare inşaat alanına sahip Kültür Merkezimiz, bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kat olmak üzere toplan 4 kattan oluşuyor. Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezimiz bünyesinde 735 kişilik konferans salonu, 200 araçlık açık otopark yeri, idari birimler, kafeterya, 9 sanat atölyesi, 238 kişilik tiyatro salonu, 260 kişilik nikâh salonu, sergi salonu, 195 kişilik sinema salonu, fotoğrafçı, teknik kütüphane, büfe, çiçekçi, 5 derslik ve 4 sanat sınıfı yer alıyor. Çerkezköy ilçemizde kültür ve sanat etkinliklerinin düzenlenebilmesi amacıyla inşa ettiğimiz tesisimizin tüm vatandaşlara hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUZ
Önemli bir yatırımın açılışını gerçekleştirdiklerini ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bugün büyük bir gururu ve mutluluğu siz değerli Çerkezköylü hemşerilerimizle birlikte yaşıyoruz. Beş yıl önce göreve başlarken sizlere vermiş olduğumuz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Çerkezköylü vatandaşlarımızın önemli bir ihtiyacını gidermiş olacağız bu tesisle birlikte. Çerkezköy Belediyesi olarak Büyükşehir Belediyemizle koordineli bir şekilde sizlere hizmet verdik. Kentimizde çok önemli yatırımları hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemlerde de hizmet ve yatırımlarımızla sizlerin yanında olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nin yapımında emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Hepinize saygılar ve sevgiler sunuyorum” diye konuştu.
TEMELİNDE AYDINLIK FİKİRLER OLACAK
Çerkezköy’e ve Çerkezköylülere hizmet etmeye devam edeceklerini söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, göreve geldikten sonra 4 tane kültür merkezinin temelini attık. Bunlardan biri de Çerkezköy Kültür Merkezidir. Tekirdağ, Türkiye’de nüfus artışı olarak ön sıralarda yer alıyor. Türkiye’nin en hızlı nüfus artışına sahip ikinci kentiyiz. En fazla göç alan ilçelerimizin başında da Çerkezköy, Çorlu ve Kapaklı geliyor. Bu ilçelerimiz,  Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşlarımız ile kültür mozaiği haline geliyor. Kültür Merkezi’nin yapımına başlandığı günlerde Çerkezköy Belediye Başkanımız ile adının Atatürk Kültür Merkezi olması konusunda karar vermiştik. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kalbidir ve ebediyen atmaya devam edecektir. Atatürk Kültür Merkezi bünyesinde hayata geçirilecek olan tüm kursların, eğitimlerin ve çalışmaların temelinde aydınlık fikirler, güzellikler, Türkiye’nin her bir bölgesinden gelen vatandaşlarımızın taşıdığı kültürler olacaktır” ifadelerinde bulundu.
KURDELE KESİMİ YAPILDI
Konuşmalarının ardından Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nin açılışı büyük coşku eşliğinde protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek gerçekleştirildi. Daha sonra katılımcılar açılışı gerçekleştirilen tesiste incelemelerde bulundu. 
Ahmet Can AYDIN