ÇELENK SUNMA PROGRAMI İLE BAŞLADI

Çorlu’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü kutlamaları, düzenlenen çelenk sunma töreniyle başladı.
28 10 2020
822 kez okundu29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dolayısıyla Atatürk Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tevfik Algan, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Murat Yiğiter, İlçe Jandarma Komutanı Engin Türk, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Mustafa Keskin, CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş, MHP Çorlu İlçe Başkanı İlhan Ermeydan, İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanı Mehmet İlker Atasever ve yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları başkan ve temsilcileri ile gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tevfik Algan, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un, Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile program sona erdi.
ÖNÜMÜZDEKİ MİLLİ BAYRAMLARI DAHA COŞKULU KUTLAMAK NASİP OLUR
Düzenlenen tören sonunda basın mensuplarına açıklamada bulunan Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılını hep beraber kutladık. Bu bayramda da çelengimizi Atatürk Anıtı’na koyduk. Bu bayramda pandemi kurallarına uyarak bayramımızı kutluyoruz. Çorlu’muzun özelliği Cumhuriyet ve Milli Bayramlar çok coşkulu kutlanıyor. Maalesef pandemi nedeni ile Milli Bayramlarımızın bir kısmını sade kutlamak durumunda kaldık. Önümüzdeki Milli Bayramları daha coşkulu kutlamak nasip olur. Tüm Çorlulu vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”dedi.
ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINA BORCUMUZ VAR!
Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt ise yaptığı konuşmada “Çorlu’muzda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları pandemi şartlarına rağmen coşkuyla kutlandı. 19 Mayıs 1919’da başlayan çetin bir mücadelenin sonunda azmi  ve kararlığı ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde silah arkadaşlarına büyük borcumuz var. Bu anlayışla Cumhuriyetimizin gelişmesi için hepimizin çalışma borcu var. Tüm ulusumuzun bayramı kutlu olsun. Biz de Çorlu Belediyesi olarak şehrimizin belirli noktalarında kutlamalar çerçevesinde konvoy düzenleyeceğiz. Mümkün olduğu kadar vatandaşlarımızı araçlarında tutarak bu kutlamaları gerçekleştireceğiz.”ifadelerine yer verdi.
AK PARTİ, CHP, MHP VE İYİ PARTİ ÇELENK SUNDU
Kaymakamlık, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanlı ve Çorlu Belediyesi çelenk sunma programının ardından AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığı, CHP Çorlu İlçe Başkanlığı ve MHP Çorlu İlçe Başkanlığı da Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak kutlamalarda yer aldı.

100.  YILDA DEMOKRASİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ
Atatürk Anıtı’na çelenk sunan CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş, yaptığı açıklamada “Hepimizin bayramı kutlu olsun. En büyük bayramımız olan Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz. Çeşitli kısıtlamalara rağmen çok büyük mutluluk, coşkuyla Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda kutladık. Bundan tam yüz yıl önce bugünküden çok daha zor koşullarda Türkiye Büyük Millet Meclisini açarken egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir demiştir. Ve 3 yıl sonrada siyasi ve ekonomik alanda tam bağımsızlığımızı tüm Dünyaya ilan ederek Cumhuriyetimizi kurduk. Bugün CHP olarak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi en büyük görevimiz Cumhuriyetimizi yüzüncü yılında demokrasi ile taçlandırmak olacaktır. Bunu da hep birlikte başaracağız.”dedi.
TÜM ULUSUMUZUN BAYRAMI KUTLU OLSUN
Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Mustafa Keskin ise “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, gaziler ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”diye konuştu.
İNŞALLAH 107, 117. YILLARDA DA BAYRAMIMIZI KUTLARIZ
Son olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunan MHP Çorlu İlçe Başkanı İlhan Ermeydan ise yaptığı açıklamada “Cumhuriyet Bayramımızın 97. yılını coşkuyla kutluyoruz. 97 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun mücadeleci silah arkadaşlarının bize emanet ettiği bayramımızı coşkuyla kutlamaktayız. Cumhuriyetimiz ve Devletimizin bekası için MHP olarak elimizden geleni yapmaktayız. Ülkemize baş kaldırmış düşmanlar, ellerine aldıkları zehirli sopalar ile saldırmaya devam ediyor ve biz de o zehirli sopalarını onlara doğru çevirmesini biliriz. İnşallah 107, 117. yıllarda da bayramımızı kutlarız.”dedi.
Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600