CEKETİMİ KOYSAM KAZANIRIM RAHATLIĞINI TATTIRMAYACAĞIZ

AK Parti Çorlu İlçe Başkanlığı, mahalle danışma toplantısı düzenleyerek vatandaşların sorunlarını dinledi.
12.03.2018
1003 kez okundu

Çorlu Reşadiye Mahallesi Danışma Toplantısı, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Av. Kerim Atalay, AK Parti Çorlu İlçe Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları, mahalle sakinleri ve üyelerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Çorlu’yu AK Belediyecilik ile tanıştıracaklarını her defasında söyleyen AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay, “Ülkemizin içinden geçmiş olduğu bu zor günlerde ‘Mevzu bahis vatansa, gerisi teferruattır’ diyerek Reis’in dik duruşuna yakışır bir şekilde Çorlu’da dik duran ablalarımız var kardeşlerimiz var, ne kadar şükretsek azdır. Son süreçte Cumhur İttifakı ve Milli Mutabakat ile ilgili aklıma gelen bir söz var. ‘Her kuş kendi cinsi ile uçar’ ve milli mutabakatta herkes kendine yakışını yaptı. CHP, HDP ile kol kola, Milliyetçi Hareket Partisi ise AK Parti ile bir ve beraber. 26 mahallemizde oluşturmuş olduğumuz mahalle teşkilatlarımız ile birlikte sizlerinde de desteği ile dev bir kadro oluştu. Artık eskisi gibi olmayacak. Artık yerel yönetimler ile ilgili olarak konuşuyorum,‘Ceketimi koysam kazanırım’ rahatlığını onlara tattırmayacağız. 30 Mart 2019 seçimlerinde AK Belediyecilik gümbür gümbür geliyor” dedi.
BECEREMİYORSANIZ BIRAKIN
Çorlu halkına seslenerek hata yapmaya devam etmemeleri konusunda uyarıda bulunan Atalay, “Buradan Çorlu halkımıza sesleniyorum. 4 defa yaptığınız hatayı 5. defa tekrarlamayın. Çorlu’ya sahip çıkın. Çorlu bizim evimiz, Çorlu bizim yuvamız. Beceremiyorsanız bırakın. Siz Çorlu halkımızın, siz Trakya halkımızın vatanperverliğini, milliyetçiliğini, ülkesine bağlılığını, devletine milletine sadakatini hiç mi bilmiyorsunuz? Siz nasıl HDP ile aynı çizgide siyaset yaparsınız? Siz nasıl FETÖ’nün, PKK’nın, siz nasıl Amerika’nın buradaki tellallığına soyunursunuz. Bu milletin size bunun hesabını soracağına adımın Kerim Atalay olduğu kadar eminim. İlk seçimlerde hep beraber göreceğiz” dedi.

15 TEMMUZ KÜLTÜR MERKEZİ YAPTIK
Çorlu Kültür Merkezi’nin yeni adının 15 Temmuz Kültür Merkezi olmasına değinen Atalay, “Çorlu Belediye yönetimine, Çorlu Belediye Meclis Üyelerimiz vasıtasıyla önergeler verdik. Bu önergelerde 15 Temmuz’u gelecek nesillerimize aktarmak için Çorlu’da bir caddeye, bir sokağa, bir meydana15 Temmuz ismini defalarca Çorlu Belediye Meclis Üyelerimiz istemiştir. Ancak onların oy çokluğu olduğundan dolayı bütün talep ve önerilerimiz geri çevrildi.Bizde son çare olarak Havuzlar Mahallemizde bulunan Çorlu Kültür Merkezi’nin adını 15 Temmuz Kültür Merkeziolarak değiştirdik”dedi.

SİZ ÖNCE EVİNİZE SAHİP ÇIKIN
Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan’ın CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’ın danışmanı olmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Atalay, “Siz önce evinize sahip çıkın” dedi. Atalay, “Ankara’daki genel müdürlerinin buradaki temsilcileri 20 yıldır burada yerel yönetimleri ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Reşadiye Mahallemizde ve geriye kalan 26 mahallemizin tamamında alt yapı sorunundan tutun trafik sorununa kadar, su faturalarından tutun TESKİ’nin olumsuz çalışmalarına kadar, sosyal belediyecilik anlamında vatandaşımıza hiç bir hizmet verilmediği çok açık bir şekilde 260 bin Çorlulu vatandaşlarımızın tamamı tarafından gözlemlenmekte. Geçtiğimiz günlerde yerel basınımızdan Sayın Ünal Baysan’ın, Tekirdağ CHP milletvekili olan Faik Öztrak’ın danışmanı olduğu ve danışmanlık kartı çıkartıldığı ile ilgili olarak basında bir takım haberler döndü. Bende burada şunları söylemeden geçemiyorum. Kusura bakmasınlar, 20 yıldır siz belediye başkanı olarak Çorlu’ya ne yaptınız ki danışmanlık yapacaksınız? Danışmanlık yapacaklarmış, vekillik yapacaklarmış, siz önce evinize sahip çıkın evinize” dedi.
GEÇİCİ DANIŞMANLIK VERİLDİ
Edinilen bilgiye göre Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan’ın, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’ın geçici danışmanı olarak CHP Tüzük Kurultayı’na girebilmesi için böyle bir yönteme başvurulduğu belirtildi.
Tutku AKBAŞ