BUZ PİSTİNE GEÇ KALINDI

Çorlu Çarşı Platformu tarafından sürekli gündemde tutulan buz pisti çalışmaları geç de olsa başladı.
21 01 2020
2297 kez okundu

Yeni yıl öncesi çarşıda kurulması planlanan ve esnafın işlerinin artması için düşünülen buz pisti projesi, geç de olsa hayata geçirildi. Çorlu Çarşı Platformu’nun sürekli gündemde tuttuğu projenin geç başlaması akıllara ‘Esnafın işlerini hareketlendirecek mi?’ sorusunu getirdi. Yeni yıl öncesi kurulması istenilen buz pistine sömestr tatiline denk gelmesi nedeniyle öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterilmesi beklenirken sömestr tatili içinde geç kalınan projenin ne zaman açılacağı bilinmiyor.
PROJE GEÇ KALDI
Aylardan bu yana açılıyor, açılacak gibi söylemlerle merak konusu olan buz pistiyle ilgili olarak esnaf, “Biz buz pistinin yeni yıl öncesi kurulmasını istemiştik. Ne yazık ki girişimler bu zamana kadar geldi ve olumlu sonuç vermeyince projeye geç kalındı. Nihayet bugüne sonuçlandı ve çalışmalara başlandı. Ancak şimdi de okulların tatil olmasının ardından çalışmalar başladı. Ne zaman açılacak, tatildeki öğrenciler ne zaman duyacak ve buz pistine gelecek? Çorlu’ya bu saatten sonra ne kazandıracak? Düğün bittikten sonra kınayı ne yapalım?” dedi.
SON UMUT BUZ PİSTİ
Çalışmaların başlamasının sömestr tatiline denk gelmesi ile özellikle öğrencilerin yoğun ilgi göstermesi beklenen projede esnafın son umudu buz pisti olarak görülüyor. Buz pistinin de çarşı esnafını hareketlendirmemesi durumunda arkasından gelecek projenin ne olacağı merakla beklenmeye başladı.
PRESTİJ DOLU PROJE YİNE GEÇ KALDI
Önce yeni yılda kurulacağı ardından sömestr tatili için söylenen buz pistinin 17 Ocak’ta tatil olan okullara yetişmemesi yine hüsranla sonuçlandı. Pek çok öğrenci için hayal kırıklığı yaratan buz pisti projesinin kurulum çalışmaları hala devam ederken ne zaman açılacağı konusunda da net bir bilgi yok. Önümüzdeki günlerde açılacağı söylenen buz pistinin Çorlu Çarşı’ya ne kazandıracağı da tartışma konusu oldu. 

Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600